Plast-Box mocniejszy w branży budowlanej

Plast-Box mocniejszy w branży…
Plast-Box odnotował wzrost sprzedaży opakowań dla branży budowlanej. Jak poinformował słupski producent opakowań, przychody ze sprzedaży do ośmiu największych producentów gładzi, tynków, zapraw gipsowych i innych produktów wykorzystywanych w budownictwie wzrosły w pierwszej połowie tego roku o ponad 47 proc. w ujęciu wartościowym. Wzrost sprzedaży przedstawiciele firmy tłumaczą wprowadzeniem nowych rozwiązań technologicznych zapewniających zwiększoną wytrzymałość opakowań oraz wysoką estetykę zdobienia.

- W tym roku zbyt wysokie temperatury ograniczały prace budowlano-remontowe, a w rezultacie spowolniły koniunkturę na wykorzystywane przy nich produkty - mówi Andrzej Sadowski, członek zarządu Plast-Box SA. - Pomimo to zanotowaliśmy znaczące wzrosty sprzedaży naszych opakowań dla producentów z tej branży. Wynika to między innymi z nowości technologicznych, jakie wprowadziliśmy w ostatnim czasie, które umożliwiają bardziej ekonomiczne składowanie produktów w naszych opakowaniach i lepsze wyróżnienie ich na sklepowej półce. Po szeregu testów wypracowaliśmy bowiem rozwiązania, dzięki którym opakowania z Plast-Boxu stały się bardziej wytrzymałe przy zachowaniu parametrów wagowych, co pozwala na piętrzenie produktów na paletach po cztery, a nie po trzy jak w przypadku innych opakowań. Ponadto specjalnie dla branży budowlanej wprowadziliśmy w zeszłym roku zdobienie pojemników o dużych pojemności do 17 l nowoczesną metodą IML. Umożliwia ona fotograficzne odwzorowanie na opakowaniu nawet skomplikowanego graficznie wzoru i jego wyjątkową trwałość, gdyż wzór jest wgrzany w powierzchnię pojemnika w trakcie procesu produkcyjnego.

Jak dodaje Sadowski, Plast-Box planuje dalszy rozwój oferty produktowej dla branży budowlanej.

- Właśnie wprowadzamy nowe opakowanie typu wiadro z pokrywką 10Bis5 dla firm z branży budowlanej o pojemności 10l o wytrzymałości dla wsadów chemicznych i nowoczesnych rozwiązaniach w pokrywie i systemie doszczelniającym wiadro. Na przyszły rok założyliśmy też kolejne inwestycje w nasz park maszynowy właśnie pod kątem producentów z branży budowlanej. Planujemy między innymi zakup kolejnej formy do pokryw dla wiader o dużej pojemności, co usprawni produkcję i zapewni jeszcze większą elastyczność dostaw pojemników dużych rozmiarów.

Obecnie ponad 60 proc. produktów spółki trafia do odbiorców zagranicznych, m.in. do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji czy krajów skandynawskich.