Plast - Box sprzedaje opakowania do Austrii

Plast - Box sprzedaje opakowania…
Producent opakowań Plast – Box rozwija współpracę z austriacką firmą Frisch&Frost.

Plast – Box dostarcza Austriakom jednolitrowe wiadra, których korpus i pokrywa zdobione są etykietami IML. Słupska spółka już od kwietnia ubiegłego roku produkuje opakowania do sałatek i przetworów warzywnych dla Frisch&Frost.

- Owocna współpraca obu firm to dla nas szansa zarówno na umocnienie dotychczasowej pozycji, ale i pozyskanie na stałe perspektywicznego partnera biznesowego – mówi Artur R. Skonieczny, dyrektor sprzedaży eksportowej Plast – Box SA. - Frisch&Frost jest jednym z większych w Europie odbiorców tworzywowych wiader produkowanych przez Plast – Box dla produktów spożywczych. Czujemy się wyróżnieni, że tak rozpoznawalna - zwłaszcza w Europie Zachodniej - marka powierzyła nam realizację projektów, czyli jednolitrowych opakowań do sałatek i przetworów warzywnych. Wytwarzanie tworzywowych wiader zdobionych etykietami IML na wiadrze i pokrywie rozpoczęliśmy w kwietniu 2011 r. Przez ostatni rok firma Frisch&Frost otrzymała od nas prawie pół miliona wiader. To dopiero początek niezwykle obiecującej współpracy. Aktualnie pracujemy nad przygotowaniem kolejnych, znaczących dostaw dla tego klienta oraz dyskutujemy o możliwości poszerzenia współpracy o inne pojemności.

Popularność proponowanych przez firmę Plast – Box wiader wzrasta nie tylko wśród polskich, ale i zagranicznych producentów z branży spożywczej. Coraz częściej słupska spółka otrzymuje zlecenia nie tylko na litrowe wiadra, ale i pojemniki trzy- pięcio- czy dziesięciolitrowe. Od kilku lat opakowania pomorskiej firmy, przeznaczone do podobnych produktów spożywczych, zamawiane są w znacznych ilościach m.in. przez odbiorców z Niemiec, Danii oraz Szwecji.

Czytaj więcej: Wiadra 52 Opakowania 1410