Plastech.pl razem z Krajowym Rejestrem Długów

Plastech.pl razem z Krajowym Rejestrem Długów
Nasz wortal Plastech.pl nawiązał współpracę z Krajowym Rejestrem Długów. Tym samym pomożemy firmom, które zmagają się z nierzetelnymi kontrahentami zalegającymi ze spłatą swoich zobowiązań.

Od teraz każda firma, która ma problemy ze ściąganiem swoich długów może poprzez nasz serwis nawiązać współpracę z Krajowym Rejestrem Długów. Dzięki temu będzie miała możliwość monitorowania przedsiębiorstw z którymi współpracuje, weryfikowanie swoich kontrahentów, dodawania dłużników do bazy KRD, dopisywania informacji o rzetelnych płatnikach, a także pozyskania informacji na własny temat.

Przez sześć lat swojej działalności KRD może się pochwalić odzyskaniem ponad 3,44 mld zł długów dla swoich klientów. Firma stworzyła ogólnopolski system informacji gospodarczej obejmujący banki komercyjne i spółdzielcze, SKOK-i, firmy leasingowe, zakłady energetyczne i gazownicze, operatorów telefonii stacjonarnej i komórkowej oraz telewizji kablowej i satelitarnej, dostawców Internetu, spółdzielnie mieszkaniowe, przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej i międzymiastowej, koleje, a także inne przedsiębiorstwa produkcyjne, handlowe i usługowe ze wszystkich sektorów gospodarki.

Krajowy Rejestr Długów i Plastech.pl razem

W ramach współpracy na linii firma - Plastech - KRD warto zwrócić uwagę na możliwość weryfikacji potencjalnych klientów. System KRD umożliwia uzyskanie raportów na temat sytuacji finansowej określonego podmiotu gospodarczego lub konsumenta. Udostępnione dane mogą zawierać zarówno informacje pozytywne, jak i negatywne. Tym samym więc otrzymane wyniki wyszukiwania zdecydowanie ułatwiają podjęcie właściwej decyzji biznesowej.

Warto wiedzieć, że obecnie już ponad połowa firm (54,6 proc.), którym nieotrzymane na czas pieniądze utrudniają działalność, zmuszona jest ograniczyć swoje inwestycje. Zaległe należności od klientów i kontrahentów powodują już nie tylko zatory płatnicze, ale coraz częściej wręcz uniemożliwiają rozwój przedsiębiorstw. Co gorsza, aż 1/3 firm spodziewa się, że egzekucja należności w najbliższym kwartale będzie jeszcze trudniejsza. Zatory płatnicze, a więc sytuacja, w której jeden przedsiębiorca nie płaci drugiemu na czas, gdyż sam nie otrzymał należności w terminie, staje się coraz częstszą przyczyną przeterminowanych należności. Wskazywało na nie prawie 2/3 firm, dla których zaległości stanowiły barierę.

Więcej informacji wraz z formularzem kontaktowym prezentujemy w dziale Finanse=>KRD

Czytaj więcej: Finanse 67