Plastigo podsumowuje 2015 rok

Czy są w branży jeszcze jakieś luki, które zamierzacie zapełnić?

Samych luk jest mało. Ale recykling, nowe technologie i potrzeba unowocześniania procesów oraz automatyzacja dają nowe możliwości firmom, które potrafią zapewnić dostawę odpowiednich urządzeń. Dużą szansę rozwojową będą mieli producenci i dystrybutorzy potrafiący zaoferować kompleksowe rozwiązania dla przetwórcy, czyli zapewniający realizację całego projektu. My w zasadzie już jesteśmy gotowi. Utworzyliśmy nowy dział, który zajmuje się takimi projektami.

Rozumiem, że będzie to jedno z wyzwań na 2016 rok. Jakie będą inne?
Wyzwaniem będzie dla nas z pewnością powtórzenie tak dobrego wyniku, jaki odnotowaliśmy w minionym roku. Jak to mówią - wejście na szczyt to połowa sukcesu, druga połowa to utrzymanie się na nim. A będzie to trudne, ponieważ warunki ekonomiczne na rynku nie są sprzyjające - wysoki kurs USD i wzrost cen na rynku chińskim nie będą na pewno pomagały w utrzymaniu progresu w sprzedaży, ale jak zwykle mamy już na to gotowy plan. Nadchodzący rok będzie pełen nowych rozwiązań, o których z pewnością nasi klienci dowiedzą się niebawem.

To prawda, Plastigo przyzwyczaiło branżę do wdrażania ciągle nowych rozwiązań i wygląda na to, że nie lubicie stać w miejscu. Co chcecie tym razem zaproponować klientom? Czym chcecie zaskoczyć w 2016 roku? Uchyli Pan rąbka tajemnicy?

Pomysłów jest sporo, ale wspomnę na razie tylko o tych najbliższych, które najszybciej będą w stanie wspomóc produkcję naszych klientów. W planach mamy utworzenie nowego działu badawczo-rozwojowego, wprowadzenie kilku nowych produktów sprzedażowych w obrębie wtryskarek oraz trzech nowych w obrębie usług serwisowych, powiększenie oferty laboratoryjnej i doradczej dla przetwórców tworzyw, dalszy rozwój oferty szkoleń. Mając na uwadze tendencje na rynku, rozwijamy ofertę finansowania - z jednej strony zaoferujemy klientom najszybszy leasing na rynku maszynowym, z drugiej - kompleksową obsługę w zakresie pozyskania dofinansowań z Unii.

Będziemy podtrzymywać także projekty, które do tej pory przynosiły nam i naszym klientom korzyści. Przekonaliśmy się niejednokrotnie, że dostępność maszyn jest ważna, więc na pewno utrzymamy jej stały poziom. Nadamy mu jednak nową jakość - zwiększymy stan wtryskarek magazynowych do około 20 sztuk, nadając całości kształt salonu wystawowego.

Plastigo


Plany jak zwykle ambitne i rozbudowane, więc w ramach podsumowania i usystematyzowania - jakie jest najbardziej ogólne założenie na nadchodzący rok?

Na pewno dywersyfikacja działalności Plastigo na rynku. Wspólnym mianownikiem dla wszystkich naszych działań jest klient, jego oczekiwania i potrzeby. To on był i jest w centrum naszej uwagi i to na pewno nigdy się nie zmieni. Pokażemy natomiast, że naprawdę oferujemy więcej, jesteśmy w stanie sprostać najbardziej wymagającym projektom i pomóc naszym klientom w każdej sytuacji.

Dziękuję za rozmowę.


Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych: wtryskarki, peryferia, roboty, taśmociągi, mieszalniki
 

Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych: wtryskarki, peryferia, roboty, taśmociągi, mieszalniki

Polska, 42-200 Częstochowa, Bór 77/81