Plastoplan Polska i cała Hromatka Group funkcjonują normalnie

Plastoplan Polska i cała Hromatka…

Sytuacja związana z pandemią COVID-19 stanowi wyzwanie dla wszystkich segmentów światowej gospodarki oraz dla każdej firmy operującej na rynku. Plastoplan Polska Sp. z o.o. w tych trudnych warunkach stara się zachować balans między zdrowiem ludzi tworzących firmę a zapewnieniem bieżącej działalności. Spółka zdefiniowała wewnętrzne priorytety i dostosowała swoje procesy tak, aby wszyscy klienci, partnerzy handlowi oraz pracownicy mogli czuć się bezpiecznie i komfortowo. Przeorganizowano pracę z wykorzystaniem dostępnych technologii, tak by pracownicy wszystkich działów byli w pełni dyspozycyjni i mogli natychmiast, jak dotychczas, odpowiedzieć na potrzeby naszych klientów.

Spółka realizuje wszystkie dostawy z zachowaniem najwyższego bezpieczeństwa, co pozwala minimalizować negatywny wpływ kryzysu COVID-19 na łańcuch dostaw. Przedstawiciele Plastoplan Polska informują, że na ten moment żadne dostawy nie są zagrożone, a wszystkie produkty są dostępne w magazynach spółki w standardowych ilościach. Jakkolwiek mogą wystąpić dłuższe terminy dostaw z powodu problemów logistycznych, dlatego też firma zaleca swoim klientom uwzględnienie tego zagrożenia przy planowaniu zapotrzebowania.

Nie zapominając również o osobach mających bezpośredni udział w walcez COVID-19, Plastoplan Polska angażuje się w projekty związane z ochroną i bezpieczeństwem pracowników medycznych np. produkcja przyłbic ochronnych.

Na poziomie Grupy, management Hromatka Group bazując na najlepszych praktykach wdrożonych we wszystkich firmach oraz na bagażu doświadczeń właścicieli Grupy, dba o to by firmy tworzące organizację pracowały bez zawirowań, tak w kwestii dostępności tworzyw jak i płynności finansowej, która w trudnych czasach jest kluczowa dla biznesu.

Linie produkcyjne kompoundów SAX Polymers pracują na pełnych wydajnościach zaopatrując rynek europejski w kompoundy PA, ABS, POM, ASA oraz masterbacze. Pracownicy produkcyjni oraz magazynowi zostali podzieleni na dwa niezależne zespoły tak, by w przypadku pojawienia się u kogoś konieczności kwarantanny z powodu wirusa bezpieczeństwo biznesu, a co za tym idzie również, a właściwie przede wszystkim, bezpieczeństwo biznesu naszych klientów. Dzięki zdywersyfikowaniu centrów produkcyjnych - Wiedeń w Austrii oraz Oberriet w Szwajcarii - grupa jest w stanie zapewnić najlepsze możliwe wsparcie.

Model biznesowy dystrybucji opiera się na maksymalnym skróceniu odległości pomiędzy klientem a tworzywem niezbędnym mu w jego działalności, model ten funkcjonował przed kryzysem, jest aktualny w jego trakcie i z całą pewnością nie zmieni się to gdy zawierucha już ustanie. Firma ma ambicję nieustannie poprawiać swój serwis i pozostać godnym zaufania partnerem biznesowym tak dla odbiorców jak i swoich dostawców.