Plastpol 2007 - Velox prezentował nowości i edukował odwiedzających

Tworzywo SMMA oraz liczne materiały termoplastyczne, z których na wtrysku można formować m.in. grubościenne i dekoracyjne produkty, a także przyrządy służące m.in. do wygaszania drgań oraz wibracji prezentowała podczas Targów Plastpol firma Velox. Tym razem na jej stoisku właśnie wspomniane nowości cieszyły się większym zainteresowaniem niż granulat czyszczący Asaclean będący od dawna firmowym produktem dystrybuowanym w naszym kraju przez Velox.

Velox i tym razem postawił na pokazanie nowości materiałowych, które mogą być zastosowane do produkcji przedmiotów znajdujących zastosowanie w codziennym życiu. Jednym z nich było tworzywo SMMA. Nadaje się do formowania na wtrysku, można z niego wykonywać przedmioty o grubych ścianach, m.in. kubki, a także elementy do AGD oraz różnego rodzaju filtry. Nie suszy się go oraz nie podlega procesom degradowania. Ma ogromną liczbę zastosowań i właśnie to w dużej mierze przesądza o jego walorach.

Oprócz opowiadania o właściwościach prezentowanych materiałów przedstawiciele Velox zachęcali też do przeprowadzania drobnych eksperymentów, dzięki którym goście mogli się przekonać o zaletach udostępnianych materiałów.

Tak było m.in. z poddającymi się formowaniu na wtrysku materiałami termoplastycznymi. Na stoisku firmy udostępniane były dwie tworzywowe podstawki różniące się jedynie kolorem i stopniem sztywności. Doświadczenie polegało na odbijaniu o nie metalowej kulki. Okazało się, że od twardszej podstawki kulka odbijała się swobodnie. Druga podstawka tłumiła natomiast odbicia.

- Ta z pozoru niewielka różnica ma duże znaczenie w zastosowaniu przemysłowym. Z tworzywa, które nie pozwala piłce na odbicia, można bowiem robić słuchawki dla pracowników, którzy na co dzień wykonują obowiązki wymagające radzenia sobie z wibracjami i dużym natężeniem dźwięku - tłumaczyła Iwona Cichoń, sales manager z firmy Velox. - Materiał jest elastyczny, miękki i dzięki temu idealnie nadaje się go do wykorzystywania w takich właśnie celach.

Na tym opowiadanie o nowościach przez pryzmat ich przemysłowego zastosowania nie kończyło się. Z okazji kieleckich targów Velox miał również w swojej ofercie liczne termoplastyczne elastomery. Wszystkie one służą do wytwarzania zabawek dla dzieci. Charakteryzują się bowiem wytrzymałością oraz giętkością. Można z nich wykonać m.in. miękkie łyżeczki dla dopiero co ząbkujących dzieci. Ponadto zrobione są z nich okulary, odporne na wodę opakowania dla Kodaka, rękojeści do narzędzi, rączki do rowerowych kierownic.

- Do naszej oferty, z którą zapoznajemy gości na Plastpolu, włączyliśmy też termoplastyczne poliuretany. Jest to coś pomiędzy gumą, a tworzywem. W tej chwili zaczyna się już z nich wykonywać kable, które są położone na dnie morza. Kiedyś, gdy tego typu kable psuły się, trzeba je było wymieniać - kontynuowała Iwona Cichoń. - Teraz natomiast, dzięki właściwościom, które posiadają omawiane termoplastyczne poliuretany naprawa kabli jest całkiem prosta. Przeprowadza się ją pod wodą i tym samym oszczędza kilometry kabli, no i oczywiście dużą ilość pieniędzy.


Grupa VELOX - Twój dostawca surowców, komponentów, modyfikatorów, uszlachetniaczy
 

Grupa VELOX - Twój dostawca surowców, komponentów, modyfikatorów, uszlachetniaczy

Polska, 61-693 Poznań, Trójpole 7