Plastpol 2013 - fakty, liczby, komentarze

Zainteresowaniem cieszyło się stoisko Grupy Azoty. Gigant polskiej chemii kusił zwiedzających nie tylko swoimi produktami, lecz także wyjątkowymi gośćmi. We wtorek na stoisko zapraszał robot tarnowskiej spółki. W kolejnych dniach firmę promowali sportowcy sponsorowani przez Grupę Azoty - skoczek narciarski Piotr Żyła oraz żużlowiec Janusz Kołodziej z Unii Tarnów.

Plastpol 2013


Oprócz indywidualnych stoisk wiele firm postanowiło połączyć swoje siły, prezentując się na stoiskach grupowych. Tak postąpiło kilka firm austriackich; wspólnie wystawiły się także firmy skupione w Bydgoskim Klastrze Przemysłowym: Precitool OST sp. z o.o., Zakład Narzędziowy Ekoplast, Delcam Sp. z o.o., Lifocolor Farbplast sp. z o.o., Shapers' Polska sp. z o.o. oraz CAMdivision sp. z o.o. Na stoisku obecni byli również przedstawiciele Urzędu Miasta Bydgoszczy oraz Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego.

Targom towarzyszyły liczne wydarzenia dodatkowe, jak np. seminaria Plastech-Info, poświęcone wybranym zagadnieniom technologii przetwórstwa tworzyw sztucznych, czy odbywające się po raz pierwszy spotkania brokerskie, zorganizowane przez Ośrodek Komisji Europejskiej Enterprise Europe Network przy Staropolskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej w Kielcach. W spotkaniach tych wzięło udział 33 przedstawicieli firm z Polski, Turcji, Włoch oraz Słowacji.

Podczas tegorocznych targów dobrze widoczne były efekty inwestycji prowadzonych przez Targi Kielce. Wystawcy Plastpolu jako pierwsi skorzystali z wielopoziomowego parkingu na 500 aut. Ostatnim etapem inwestycji o wartości 170 mln zł będzie budowa terminalu wejściowego od zachodniej strony.

We wtorek, pierwszego dnia imprezy nagrodzono najlepszych wystawców tegorocznych targów. Medale zostały przyznane w czterech kategoriach: "Narzędzia i oprzyrządowanie do przetwórstwa tworzyw z sztucznych", "Technologie przetwórstwa tworzyw sztucznych", "Techniki specjalne, pomiarowe, komputerowe" oraz "Osiągnięcia techniki polskiej". Organizatorzy przyznali także szereg wyróżnień dla wystawców.

Plastpol 2013


Pierwszego dnia targów także nasz portal rozstrzygnął tegoroczną edycję konkursu Lepsza Strona Tworzyw na najlepszą stronę w branży tworzyw sztucznych. Zwycięzcą tegorocznej rywalizacji została firma e-Prototypy S.A. Drugie miejsce zajęła firma Tubes International Sp. z o.o., zaś miejsce trzecie przyznaliśmy firmie VGT Polska Sp. z o.o. Zwycięskie firmy oraz internauci otrzymali cenne nagrody ufundowane przez firmy Sumitomo Demag oraz K&K Recykling System.

Plastpol 2013
Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji
 

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji, seminariów, sympozjów

Polska

no_coments no_coments

Wysłany: 2013-05-15 12:29:29

hehehe, uwielbiam Kielce, w ub.r. ponad 17 tys. zwiedzających i ponad 700 wystawców, a w tym roku blisko 17 tys. zwiedzających i blisko 700 wystawców, w przyszłym roku nie ma K, więc pewnie znów będzie "ponad"...poza tym wieczne remonty dróg, odległe hotele, stoiska porozrzucane po halach na "chybił-trafił", bez logicznej numeracji, brak czołowych producentów tworzyw, tłumy zbieraczy misek, kubków i innego agd...o dziwo właściwie brak grup zorganizowanych ze szkół, często samotni polscy wystawcy na stoiskach (wyjątek stanowiły tu duże stanowiska z maszynami i towarzyskie spotkania ze znajomymi), a za to dzielnie rozdający ulotki przedstawiciele handlowi firm transportowych, sprzątających, gastronomicznych i innego rodzaju usług...troszkę gości ze Wschodu...raczej nie do zobaczenia na targach w przyszłym roku...chyba że ktoś z góry "zaskoczy", że nie można po tylu latach poprzestawać na laurach, ale rozwijać, budować, a przede wszystkim usprawniać targi, by były rzeczywiście inwestycją dla wystawców (bo obecność na targach to jednak spory wydatek dla każdej firmy), a nie tylko miejscem do kurtuazyjnych pogaduszek, które można prowadzić na facebookach i innych forach

Iebm
Iebm

Wysłany: 2013-05-15 19:00:54

Nic dodać , nic ująć . Stara formułą się wyczerpała , a nowej nie widac