Podsumowanie targów Kompozyt-Expo 2012

Podsumowanie targów Kompozyt-Expo 2012
Najważniejsze wydarzenie branży kompozytów 2012 roku za nami.
3. edycja Targów KOMPOZYT-EXPO ®, w której wzięła udział rekordowa liczba blisko 170 wystawców, odnotowała 10 wzrost zwiedzających w stosunku do roku poprzedniego i udowodniła po raz kolejny, że takie wydarzenie na polskim, niezwykle rozwojowym rynku, jest niezbędne.

- W ubiegłym roku zostałem zaproszony na KOMPOZYT-EXPO® przez jednego z wystawców. Zobaczyłem targi i byłem pod dużym wrażeniem. Przekonałem firmę, by się wystawić i nie żałuję tej decyzji - wystawia się tu cała branża, więc na pewno wrócimy za rok – mówił Jarosław Antoniuk z firmy Graco.

Po raz pierwszy w historii Targów zaprezentowane zostały maszyny w cyklu produkcyjnym. Dodatkowymi atrakcjami wystawy była prezentacja przedmiotów oraz pojazdów wykonanych z kompozytów: ultralekkiego samolotu, samochodu, nowoczesnego pontonu wojskowego, czy lokalizatora. W zgodnej opinii firm biorących udział w Targach, KOMPOZYT-EXPO® to wydarzenie na światowym poziomie, niczym nie ustępujące najlepszym zagranicznym imprezom, zyskujące na znaczeniu.

- Bywam m.in. na targach w Düsseldorfie i nie sądziłem, że Kraków prezentuje tak wysoki poziom. Widać ogromny rozwój KOMPOZYT-EXPO ®. Pierwszego dnia były tłumy – wiele osób z zagranicy. W przyszłym roku z pewnością wrócimy i powiększymy nasze stoisko, aby móc sprostać ogromnemu zainteresowaniu naszych klientów – mówił Mateusz Tymowski z firmy PPH Protym Sp. z o.o.

kompozyt expo


Targi były obowiązkowym wydarzeniem dla specjalistów, którzy chcą być w zgodzie z branżowymi trendami. Nowości, a często premiery w sekcji materiałów, surowców, maszyn, a także oprogramowania, zaprezentowała rekordowa liczba ponad 170 wystawców. Najlepszym produktom, Komisja Konkursowa pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Jana Chłopka, przyznała Nagrody KOMPOZYT-EXPO ®:

  • TECHNISCHE UNIVERSITÄT DRESDEN INSTITUT FÜR LEICHTBAU UND KUNSTSTOFFTECHNIK za FiF – Function Integrating Vehicle System Unit,
  • MASTERMODEL FHU Jacek Koczwara za nanokompozytowe panele grzejne, Producent MASTERMODEL FHU Jacek Koczwara/ DYNAMAX,
  • POLITECHNIKA WROCŁAWSKA, Instytut Materiałoznawstwa i Mechaniki Technicznej oraz WOJSKOWY INSTYTUT TECHNIKI INŻYNIERYJNEJ za ponton kompozytowy,
  • BALTAZAR KOMPOZYTY Sp. z o.o. za żywice bezstyrenowe atlac premium, Producent DSM COMPOSITE RESINS AG,
  • INSTYTUT ZAAWANSOWANYCH TECHNOLOGII WYTWARZANIA za wieloostrzowe płytki skrawające wytwarzane metodą FAST/SPS.
Wyróżniono także:
  • MILAR Sp. z o.o. za piankę z impregnacją T92 SEALX, Producent AIREX AG,
  • POLITECHNIKĘ ŚLĄSKĄ, Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii za opracowanie technologii wytwarzania tłoków kompozytowych do sprężarek powietrza,
  • LERG S.A. za ESTROMAL 11.A-01 - żywice umożliwiające wytwarzanie kompozytów o podwyższonej zawartości napełniaczy przy zachowaniu dobrych właściwości mechanicznych.

Czytaj więcej: Kompozyty 166 Targi 809