Podsumowanie targów Kompozyt-Expo 2012

Targi oprócz prezentacji branżowych nowości były też kompendium wiedzy na temat kompozytów. Gościem specjalnym był Profesor Constantinos Soutis – niekwestionowany autorytet w branży, autor i współautor ponad 350 artykułów naukowych oraz 100 prezentacji technicznych podczas międzynarodowych konferencji, seminariów i sympozjów. Te cieszyły się podczas Targów ogromnym zainteresowaniem. Podobnie jak prezentacje w strefie prezentacji technicznych. Odwiedziło je wiele osób.

- Jesteśmy w Krakowie drugi raz i cieszymy się z tego pobytu. Około 20% naszych kontaktów biznesowych wywodzi się z tych Targów. KOMPOZYT-EXPO® to jedyne miejsce w Polsce, gdzie branża może się spotkać. Nie musimy jeździć po Polsce i spotykać się z każdym z osobna, tylko koncentrujemy w jednym miejscu wszystkie spotkania biznesowe. Mam nadzieję, że Targi będą się dalej rozrastały. Polska w tej części Europy ma naprawdę dużo do powiedzenia w dziedzinie kompozytów – twierdził Sławomir Gajdziński, firma Zohan Sp. z o.o.

Krakowskiej imprezie towarzyszyła Międzynarodowa konferencja CECOM, na której poruszane były zagadnienia związane z zastosowaniem materiałów kompozytowych w budownictwie.

- Chciałem podkreślić jej wysoki poziom i międzynarodowy charakter. Takie audytorium jest naprawdę bardzo ciężko zebrać, dlatego jestem bardzo zadowolony z udziału. 3. edycja Tarów pokazuje, że mają one przed sobą świetlaną przyszłość. W porównaniu do drugiej, widzę nie tylko wystawców, którzy zajmują się kompozytami w budownictwie czy też żywicami, ale również pełną ofertę zastosowań kompozytów w budownictwie. Gdybym miał porównywać KOMPOZYT-EXPO® do targów organizowanych w Paryżu to profil obu wydarzeń jest właściwie identyczny. Prawdopodobnie weźmiemy udział w Targach za rok – mówił Paweł Winiarski zwiedzający, reprezentujący firmę Chemical Global, Neoxe.

kompozyt expo 2012


Kolejna, 4. już edycja Targów Kompozytów, Technologii i Maszyn do Produkcji Materiałów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO® przed nami.

- Organizując KOMPOZYT-EXPO® po raz pierwszy w 2010 roku wiedzieliśmy, że polska branża kompozytów potrzebuje miejsca spotkań. Dzisiaj cieszymy się, że doskonale trafiamy w potrzeby dynamicznie rozwijającego się rynku. Nasza impreza nabrała międzynarodowego charakteru - gościliśmy kilkanaście firm z zagranicy oraz wielu obcokrajowców, którzy przyjechali poznać polską ofertę. O organizowanych przez nas Targach mówi się wiele dobrego. Bardzo schlebiają nam porównania do targów kompozytowych organizowanych na Zachodzie. Zrobimy wszystko, by równać do najlepszych – podsumowuje Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.

Czytaj więcej: Kompozyty 166 Targi 809