Pół miliona ton polipropylenu w zakładach BOP

Pół miliona ton polipropylenu w zakładach BOP
W minioną niedzielę w płockich zakładach Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. (BOP), wielkość dotychczasowej produkcji polipropylenu wytwarzanego w oparciu o technologię Spheripol na licencji firmy Basell, przekroczyła 500 tysięcy ton.

Taki wynik udało się osiągnąć po niespełna 600 dniach od chwili uruchomiania fabryki. Otworzono ją dokładnie 30 września 2005 roku, wliczając w to fazę rozruchu oraz jeden postój związany z planowanym przeglądem instalacji.

- Pierwsze pół miliona ton polipropylenu w BOP, to dla nas kolejny krok milowy i dowód na to, że fabryka działa doskonale - ocenia Karol Marek Sep, wiceprezes, dyrektor ds. produkcji BOP. - Tak wydajna produkcja polipropylenu o nazwie handlowej Moplen jest efektem zastosowania w BOP zaawansowanej technologii Spheripol. Natomiast sprawne funkcjonowanie tej instalacji zawdzięczamy zaangażowaniu, wiedzy i doświadczeniu inżynierów oraz techników BOP pracujących przy obsłudze zakładu.

Jak zapewnia Sęp w BOP wysoka wydajność idzie w parze z najwyższą jakością produktu, który jest dostarczany na polski rynek. - Zapewnienie surowca do produkcji polipropylenu Moplen z PKN ORLEN S.A. oraz know-how technologiczny ze strony firmy Basell, to solidne podstawy, dzięki którym mogliśmy osiągnąć taki sukces – dodaje Karol Marek Sęp.

Gatunki polipropylenu wytwarzane w BOP charakteryzują się bardzo wysoką czystością polimeru oraz powtarzalnością właściwości, a także zapewniają stabilne przetwórstwo. Tworzywo Moplen stosowane jest do produkcji artykułów użytkowych gospodarstwa domowego, zakrętek i zamknięć, pojemników i opakowań, folii, mebli, zabawek, detali technicznych dla przemysłu motoryzacyjnego, wyrobów tekstylnych, takich jak tasiemki, sznurki i osnowy do dywanów oraz do produkcji rur.