Polacy chcą zmienić rynek profesjonalnego druku 3D

Polacy chcą zmienić rynek…

Profesjonalna kolorowa drukarka 3D o 75% taniej niż dotychczas? Polska firma OVE stworzyła innowacyjne urządzenie, które ceną bije na głowę drukarki z najwyższej półki. 

Polaków - od pomysłu, poprzez proces twórczy, aż po efekt końcowy - wspierał amerykański dostawca komponentów - marka Memjet. Produktem finalnym współpracy jest Drukarka A4 - szybka, tworząca obiekty wysokiej jakości i - co najważniejsze - w pełnej gamie kolorystycznej. Twórcy OVE podkreślają, że jest to o wiele tańsze, a wciąż zaawansowane jakościowo, rozwiązanie niż dostępne na rynku drukarki profesjonalne. 

Drukarka 3D łączy technologię FFF z najszybszym na świecie układem drukującym inkjet, a moduł kolorujący jest przystosowany do szybkiej integracji z drukarkami innych producentów.

CEO firmy Tomek Płuciennik wyjaśnia, że OVE jest gotowe do skomercjalizowania nowatorskiej drukarki.  Zainteresowanie produktem wyrażają m.in. inwestorzy z  Niemiec i Stanów Zjednoczonych. - Czujemy  dumę, że urządzenie, któremu poświęciliśmy tyle czasu i energii jest już gotowe. OVE  to idealne narzędzie  do szybkiego druku wszelkiego rodzaju kolorowych prototypów. Znajdzie zastosowanie w przemyśle, edukacji, architekturze, medycynie, marketingu czy rozrywce - tłumaczy Płuciennik. I zdradza, że marka będzie prowadzić przedsprzedaż podczas  listopadowych FORMNEXT  - organizowanych we Frankfurcie prestiżowych targów branży addytywnej, gdzie prezentowane są najnowsze osiągnięcia ze świata druku 3D.

ove-drukarka

CEO OVE podkreśla, że projekt udało się doprowadzić do obecnego etapu m. in. dzięki współpracy z zespołem dr. Roberta Sitnika z Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej.

Obecnie udział kolorowych drukarek 3D w całym rynku jest marginalny, głównie z powodu braku funkcjonalnych materiałów oraz wysokich kosztów użytkowania. OVE przynosi zmianę - dzięki zastosowanej technologii koszty druku będą niższe, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości, m.in. wzbogaceniu wydruków 3D o warstwę koloru i umożliwieniu łatwego kolorowania obiektów przez nakładanie tekstur oraz adnotacji. Urządzenie celuje w niszę urządzeń dla profesjonalistów, ale w kosztach zakupu, materiałów i użytkowania będzie to bardziej przystępny system.

glowa

Czytaj więcej:
Druk 3D 222

Reportaże

Forum