Polietylen Lupolen 5121 A w ofercie BOPS

Polietylen Lupolen 5121 A…
Lupolen 5121 A - nowy gatunej polietylenu dużej gęstości, włączony do oferty firmy Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż Sp. z o.o. - przeznaczony jest do przetwórstwa metodą wytłaczania z rozdmuchem. Jest on produkowany w fabrykach LyondellBasell zlokalizowanych poza granicami Polski.

Tworzywo charakteryzuje się szerokim oknem przetwórczym, dobrymi właściwościami przetwórczymi oraz wysoką odpornością na środowiskową korozję naprężeniową (ESCR). Nowy gatunek wykazuje wysoką sztywność, a także dobrą płynność w stanie stopionym i doskonałe właściwości organoleptyczne. W procesie przetwórstwa w zwykłych warunkach, wytwarzane z tego produktu detale odznaczają się wyjątkową estetyką. Wysoka udarność w niskiej temperaturze sprawia, że Lupolen 5121 A nadaje się do zastosowań, które pracują w ekstremalnie niskich temperaturach przy zachowaniu stabilności. Tworzywo to łączy w sobie wysoką sztywność z dużą wytrzymałością mechaniczną, dzięki czemu spełnia wymagania standardu UN. Ponadto, Lupolen 5121 A posiada współczynnik spęcznienia charakterystyczny dla gatunków wytwarzanych na katalizatorze chromowym, co jest wymagane przez wielu przetwórców.

Polietylen Lupolen 5121 A jest przede wszystkim przeznaczony do wytwarzania opakowań konsumenckich, artykułów technicznych i opakowań przemysłowych na produkty niebezpieczne.

Lupolen 5121 A