Poliuretan w walce Kliczko - Wach

Poliuretan w walce Kliczko - Wach
Informacja z gatunku ciekawostek: okazuje się, że podczas sobotniej walki o Mistrzostwo Świata w boksie pomiędzy Władimirem Kliczką a Mariuszem Wachem jednym z drugoplanowych „bohaterów” były tworzywa sztuczne.

Kilkanaście minut przed walką szatnię polskiego boksera odwiedził brat ukraińskiego czempiona, Witalij. Jako sekundant miał do tego prawo. Odwiedził i zakwestionował rękawice, w których do walki szykował się polski pretendent. Chodziło o zbyt małą ilość warstwy z tworzywa sztucznego w rękawicy.

Kliczko uznał, że jedna z rękawic Wacha zawierała za mało wyściółki ze spienionego poliuretanu. Rękawice bokserskie w swoim wnętrzu posiadają bowiem specjalną wkładkę z tworzywa. Wypełnienie takie sprawia, że sprzęt jest lekki i elastyczny. Pianka układana jest w rękawicach warstwowo. Wyściółka stanowi minimum 50 proc. masy całych rękawic. Poliuretanowa część ma na celu również amortyzowanie siły ciosu i dlatego musi być umocowana na stałe, nie może się przesuwać ani zmieniać kształtu. Wspomniane tworzywo to najlepszy materiał w najważniejszym bokserskim wyposażeniu, zastąpiło stosowane dawno temu włosie końskie. Warto wiedzieć, że spieniony poliuretan występuje w szerokim zakresie zastosowań w postaci pianek, płyt oraz otulin.

Po wątpliwościach Witalija Kliczki zebrała się specjalna komisja, która je potwierdziła i odrzuciła jedną z rękawic Polaka. Walka zakończyła się jednogłośną wygraną Ukraińca na punkty.Dociekliwy Dociekliwy

Wysłany: 2012-11-12 10:23:18

A ja się pytam: kto doniósł Kliczce, że Wach ma zbyt cieńkie rękawice???

StudentPW StudentPW
*.40.138.58

Wysłany: 2012-11-12 11:59:02

Pewnie Macierewicz i jego komisja xD

dw1981 dw1981
*.8.74.58

Wysłany: 2012-11-12 12:01:06

Studencie - przemyśl łaskawie swoją "mądrą odpowiedź" raz jeszcze.

Dociekliwy - moim zdaniem kontrola była rutynowa - ot tak, by zakwestionować długość spodenek, albo wielkość ochraniaczy, albo cokolwiek innego. Padło akurat na rękawice.