Powiększa się Polska Izba Przemysłu Chemicznego

Powiększa się Polska Izba Przemysłu Chemicznego
Grono członków, obchodzącej w tym roku swoje 30-lecie organizacji, zasiliły w ostatnim czasie 3 nowe firmy. 1 grudnia ub. r. do Izby przystąpiła BESST GROUP Sp. z o.o., 15 grudnia Dachser Sp. z o.o., a w dniu 8 stycznia 2018 GEA Process Engineering Sp. z o.o. Obecnie PIPC liczy liczy 132 firmy członkowskie.

BESST (Brand Enterprise Safety Solutions and Training) Group to polsko-brytyjski zespół specjalistów z zakresu kompleksowych szkoleń zarządzania kryzysowego i rozwiązań z dziedziny bezpieczeństwa dedykowanych koncernom i przedsiębiorstwom przemysłowym.

BESST Group współpracuje z międzynarodowymi specjalistami zarządzania kryzysowego, z których doświadczenia skorzystały między innymi takie koncerny jak BP UK, Hess, British Gas, ExxonMobil, Transocean, Talisman, Marathon, Ensco, Maersk i wiele innych.

Eksperci BESST Group posiadają wieloletnie doświadczenie zdobyte w międzynarodowych projektach typu onshore, offshore jak również w marynarce wojennej podczas dowodzenia okrętami podwodnymi o napędzie konwencjonalnym i atomowym Royal Navy.

Dzięki poszerzeniu działalności o współpracę partnerską z firmą eVision Industry Software, światowym liderem i dostawcą zintegrowanych systemów komputerowych zezwoleń na pracę (ISSOW PTW) oraz zarządzania bezpieczeństwem procesowym, BESST Group ma możliwość oferowania swoim klientom najnowocześniejszych i najbardziej skutecznych praktyk z dziedziny bezpieczeństwa.

Dachser jest jednym z wiodących operatorów logistycznych na świecie. Oferuje kompleksową logistykę transportu, magazynowania oraz usług dodatkowych w dwóch obszarach biznesowych: Dachser Air & Sea Logistics oraz Dachser Road Logistics (ten drugi obszar podzielony jest na dwa segmenty: Dachser European Logistics i Dachser Food Logistics). Ofertę firmy dopełniają kompleksowe rozwiązania w zakresie logistyki kontraktowej. Operator posiada własne struktury krajowe w 43 państwach i 409 lokalizacji na całym świecie, w których zatrudnia blisko 27,5 tys. pracowników i obsługuje rocznie około 80 mln przesyłek o łącznej wadze ponad 38 mln ton. Bazą do zapewnienia najwyższej jakości usług logistycznych w skali globalnej jest płynnie działająca sieć transportowa oraz zintegrowane, innowacyjne rozwiązania IT.

Natomiast Grupa GEA jest jednym z największych na świecie dostawców maszyn i technologii procesowych dla wielu gałęzi przemysłu. W 2014 roku skonsolidowane przychody GEA przekroczyły 4,5 mld EUR. Na dzień 30 czerwca 2015 roku Grupa zatrudniała ponad 18 tysięcy osób na całym świecie.

W czerwcu 2015 roku GEA wdrożyła nową strukturę organizacyjną polegającą na połączeniu działalności sprzedażowej i serwisowej na poziomie kraju w jedną organizację. Organizacje krajowe oferują pełen asortyment produktów i usług serwisowych oraz są centralnym punktem kontaktowym dla naszych klientów. Grupa GEA skoncentrowała rozwój, produkcję oraz rozwiązania procesowe w dwóch obszarach biznesowych „Equipment” i „Solutions”. Obszary te zapewniają obecnie większe korzyści dla klientów. Dzięki usprawnieniom w zakresie innowacyjności produktów zoptymalizowany został czas pomiędzy opracowaniem produktu a jego dostępnością na rynku i w połączeniu z globalną siecią produkcji terminy dostaw uległy skróceniu. W ten sposób nowa struktura pozwala klientom na uzyskanie najwyższej jakości maszyn i rozwiązań procesowych oraz usług serwisowych wraz z profesjonalnym wsparciem na najwyższym światowym poziomie - jednej krajowej organizacji GEA.

Polska Izba Przemysłu Chemicznego (PIPC) jest organizacją reprezentującą branżę chemiczną wobec organów administracji państwowej oraz organizacji międzynarodowych.

PIPC jest członkiem szeregu stowarzyszeń krajowych i zagranicznych, w tym – jako jedyna polska organizacja – jest członkiem rzeczywistym Europejskiej Rady Przemysłu Chemicznego CEFIC - ma prawo do reprezentowania polskiego przemysłu chemicznego na forum międzynarodowym.

Polska Izba Przemysłu Chemicznego jest realizatorem wielu projektów wewnętrznych takich jak Program „Bezpieczna Chemia”, „ChemHR” czy też „Energia dla Chemii”. PIPC realizuje również projekty finansowane z budżetu UE takie jak: „ChemMultimodal”. Ponadto, PIPC jest organizacją nadzorującą realizację Programu „Odpowiedzialność i Troska” oraz organizatorem Kongresu „Polska Chemia” czy Kampanii „Polska Chemia”.

JL
fot. Freepik