Powrót liderów na targi Plastpol

Powrót liderów na targi Plastpol
Brenntag, SABIC, BASF, to tylko niektóre firmy, któe po okresie nieobecności wracają na targi Plastpol. Już w tej chwili organizujące imprezę Targi Kielce mogą się pochwalić o 20 proc. większym zainteresowaniem ze strony potencjalnych wystawców niż rok temu o tej samej porze. To oznacza, że szykuje się większy Plastpol niż w 2010 r.

Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol to największa impreza dla branży tworzyw sztucznych w tej części Europy. Od kilku już lat w rankingu polskich targów Plastpol jest na szczycie listy wśród imprez o największej liczbie wystawców zagranicznych.

W 2011 roku Plastpol zgromadzi kilkaset firm z całego świata. Do dyspozycji biorących udział w targach przeznaczono rekordowo aż pięć hal wystawienniczych, a w tym najnowocześniejszą halę targową w Polsce. W porównaniu do podobnego okresu w roku ubiegłym, w tym na Plastpol zgłosiło się już o 20 proc. więcej firm, choć czas zgłoszeń jest jeszcze długi.

Swój udział w targach Plastpol 2011 potwierdziły czołowe firmy z branży. Wśród producentów i dystrybutorów maszyn znajdą się między innymi: A.Marciniak, Arburg, Autodesk, Battenfeld, BMB, Demag, Desma, Dopak, Elbi, Engel, Erema, MT Recykling, Muehsam, Nissei, Plastigo, Plastline, Reifenhauser, Stork, Wadim Plast, Wema. Z kolei wśród firm tworzywowych stoiska zaprezentują A.Schulman, Albis, Ampacet, Ashland, Azoty, Basf, Bassel Orlen, Biesterfeld, Borealis, Brenntag, Gabriel Chemie, Resinex, Sabic, TVK. Wielu z tych wystawców nie było w Kielcach w 2010 r.

Na wystawie Plastpol prezentowane jest niemal wszystko, co wiąże się z przetwórstwem tworzyw, począwszy od wczesnych etapów produkcji plastiku na jego utylizacji i recyklingu kończąc. Znaleźć można tu przede wszystkim maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw, formy i narzędzia wykorzystywane w branży, tworzywa sztuczne, komponenty, technologie recyklingu oraz zastosowania systemów informatycznych w przetwórstwie tworzyw. Swoje rozwiązania technologiczne oraz gotowe produkty zaoferowały również firmy z branży opakowań z tworzyw sztucznych. Po raz pierwszy zakres branżowy targów został poszerzony o gumę.

Plastpol posiada certyfikat UFI - najważniejszej międzynarodowej organizacji przemysłu targowego, skupiającej ponad 300 firm targowych z całego świata.

Czytaj więcej: Targi 802

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji
 

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji, seminariów, sympozjów

Polska