Prawie jak PET, ale to nie tworzywo

Prawie jak PET, ale to nie tworzywo
Wyglądem i giętkością przypomina tworzywo PET. Jest jednak czymś innym, mianowicie cienkim szkłem toczonym jak papier. Dzięki użyciu tego materiału możliwa jest produkcja elastycznych smartfonów.

Materiał, o którym mowa nosi nazwę Willow Glass. Łączy właściwości folii, która jest niezwykle giętka i właściwości szkła, które to cechuje się twardością i wytrzymałością. Posiada grubość 0,1 mm. Może być toczony jak papier, co jest tańszą i skuteczniejszą metodą produkcji niż wytwarzanie go w arkuszach.

Willow Glass można zastosować do procesów produkcyjnych, które wymagają temperatur nawet 500 st. C. Giętkość szkła pozwala na „owinięcie” nim urządzeń elektronicznych.

Producentem Willow Glass jest firma Corning. Najpowszechniejsze dziedziny użycia budulca to produkcja wyświetlaczy. To w tym obszarze powstają elastyczne ekraniki, które są potem montowane w smartfonach, czytnikach, tabletach. Wymagają jednak odpowiednio przezroczystego i twardego materiału do swej produkcji. Ponadto nowość ma znaleźć zastosowanie przy produkcji paneli OLED i LCD o znacznie mniejszej grubości niż dotychczas. Szkło przeznaczone jest oczywiście dla technologii dotykowej.

Być może kolejnym polem, na którym Willow Glass zostanie wypróbowane będzie produkcja opakowań. Bo skoro z jednej strony imituje on szkło, a z drugiej także i tradycyjne tworzywo, to jest szansa na wykorzystanie go nie tylko w aplikacjach elektronicznych.

Willow Glass
Magdalena Magdalena
*.130.86.227

Wysłany: 2012-08-08 23:23:39

jako użytkownik iPhona, jestem "za", ale jako firma produkująca i handlująca tworzywami, to "jestem ZA, a Nawet Przeciw" :)

Mój wyświetlacz w SmartPhonie giętki za bardzo nie jest. Właśnie mi pękł tydzień temu :-(