Prawo Jazdy na Wtryskarkę receptą na oszczędności produkcyjne

Prawo Jazdy na Wtryskarkę…

Licencjonowany Kurs Prawo Jazdy na Wtryskarkę to wiele korzyści dla wszystkich osób związanych z przetwórstwem tworzyw sztucznych, niezależnie od pozycji zawodowej. Precyzyjnie opracowany program szkoleniowy pozwala zdobyć kompleksową wiedzę w dziedzinie formowania wtryskowego, przydatną przetwórcom tworzyw sztucznych bez względu na markę wtryskarek obecnych w ich parku maszynowym.

Uczestnicy kursu dowiadują się jak poprawnie optymalizować proces wtrysku i zyskać realne oszczędności dla firmy, jak skrócić czasu cyklu, zmniejszyć brakowość i ograniczyć zużycie energii elektrycznej, a także zwiększyć efektywność pracy wtryskarki bez wpływu na jakość wypraski.

Przykładowe korzyści dla uczestników szkoleń:

  • Poznasz proces wtrysku oraz lepiej zrozumiesz fizykochemię polimerów, co jest kluczowe do oceny właściwego doboru parametrów procesu i jakości wyrobów.
  • Dowiesz się jak ocenić jakość wyprasek oraz dobrać właściwe tworzywo i odpowiednią maszynę wtryskową.
  • Dzięki zdobytym umiejętnościom bez problemu poradzisz sobie z doborem właściwego tworzywa oraz odpowiedniej maszyny, a także w przygotowaniu kalkulacji kosztów produkcji oraz oszacowaniu czasu jej realizacji.
  • Dzięki zajęciom praktycznym udoskonalisz swoje umiejętności pracy przy maszynie wtryskowej.
  • Po kursie będziesz w stanie efektywniej wykonywać swoje zadania, a także diagnozować i rozwiązywać problemy związane z procesem wtrysku.
  • Po zdanym egzaminie otrzymasz certyfikat, który jest uznawany na europejskim rynku pracy, co zwiększy Twoją atrakcyjność zawodową.


Szkolenia prowadzone są na licencji firmy Schulungszentrum für Spritzgießtechnik, która od 40-lat uczy największych producentów detali z tworzyw sztucznych na całym świecie.

Harmonogram szkoleń przewiduje 5 poziomów nauczania, zakończonych egzaminem. Kursy dedykowane są zarówno pracownikom na co dzień obsługującym maszyny, inżynierom procesu wtrysku, kontrolerom jakości, technologom, jak również pracownikom narzędziowni, utrzymania ruchu, projektantom form i detali, czy działom sprzedaży.

Szkolenia odbywają się w Centrum Badawczo-Rozwojowym firmy Dopak we Wrocławiu, znajdującym się w dogodnej lokalizacji - w pobliżu autostrady A4 i AOW.

Centrum wyposażone jest w zaawansowane linie automatyczne z wtryskarkami hydraulicznymi i elektrycznymi wraz z robotami i urządzeniami peryferyjnymi.

Więcej na temat kursu dowiesz się ze strony organizatora: https://dopak.pl/szkolenia/prawo-jazdy-na-wtryskarke/

Maszyny i usługi do przetwórstwa tworzyw
  Bydgoski Klaster Przemysłowy Dolina Narzędziowa

Maszyny i usługi do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 52-407 Wrocław, Kwiatkowskiego 5a

Reportaże

Forum