Produkcja i sprzedaż Grupy ERG SA wzrosły o 30%

Produkcja i sprzedaż Grupy…
Dzięki ścisłej współpracy w ramach porozumienia ze spółką FOL-PLAST S.A., produkcja i sprzedaż Grupy ERG SA wzrosła w pierwszym półroczu o ponad 30%. Do końca roku powinno być jeszcze lepiej.

- Jesteśmy zadowoleni z wyników, choć nie jest to jeszcze maksymalny oczekiwany efekt, lecz jedynie – jak sądzę - półmetek – podkreśla Marcin Agacki, prezes zarządu spółki ERG SA. – Na spółce z Czeladzi nie kończą się też nasze plany. Cały czas szukamy na rynku ciekawych podmiotów do przejęcia. Mamy nie tylko środki na akwizycję, ale przede wszystkim zdefiniowane nisze rynkowe. Dziś na rynku pojawiają się ciekawe oferty, ale chciałbym zdecydowanie podkreślić, że jesteśmy bardzo wymagającym partnerem do rozmów – zapewnia.

Przypomnijmy, że w grudniu 2010 roku zawarto warunkową umowę przedwstępną na podstawie, której ERG zobowiązał się do odkupienia od dotychczasowych właścicieli 51,09 proc. akcji FOL-PLASTU z Czeladzi. Umowa wejdzie w życie, jeśli sąd zatwierdzi układ, a zgromadzenie wierzycieli przyjmie go do końca września 2011 roku. Fol-Plast specjalizuje się głównie w wytwarzaniu folii polietylenowych jedno i wielowarstwowych oraz w mniejszym stopniu w przetwarzaniu folii metodą zgrzewania i drukowania. Wyroby spółki znajdują zastosowanie, jako materiały opakowaniowe, termokurczliwe, ochronne. Dzięki tej transakcji przychody Grupy Kapitałowej ERG w ciągu najbliższych 2-3 lat powinny wzrosnąć w granicach 25% rocznie, a moce produkcyjne o 50%.

- Efekty synergii są już widoczne –stwierdził Grzegorz Kucia, członek zarządu spółki ERG SA. – Teraz tylko musimy je zmaksymalizować z korzyścią dla spółki i akcjonariuszy – podsumowuje.

Czytaj więcej: Finanse 72 Sprzedaż 133

brak
 

Jesteśmy specjalistami w produkcji na szeroką skalę nowoczesnych wyrobów z tworzyw sztucznych: folii polietylenowych, wyrobów wtryskowych

Polska