Program Odpowiedzialność i Troska na targach POLEKO 2007

Program Odpowiedzialność i Troska zaprasza na swoje stoisko podczas Międzynarodowych Targów Ekologicznych Poleko 2007. Impreza odbędzie się w dniach 20 - 23 listopada 2007 r. w Poznaniu. Na gości czekają najnowsze rozwiązania, dotyczące ochrony środowiska, a także specjalistyczne konferencje, konkursy, quizy i wystawy.

- Ze względu na to, że jest to spotkanie liderów ochrony środowiska, na targach nie może zabraknąć stoiska Realizatorów Programu „Odpowiedzialność i Troska”, nad którym nadzór sprawuje Polska Izba Przemysłu Chemicznego. Program ma wymiar publiczny, a realizujące go firmy zobowiązane są do stałego dialogu i aktywnego kontaktu ze swoimi klientami, dostawcami, kooperantami i kontrahentami oraz ze społecznością lokalną – mówi Marta Kowalska z agencji AchA Public Relations.

W tym roku przewodnim mottem Targów jest hasło Miasto – Przemysł – Środowisko, dlatego też przygotowane zostało specjalne stoisko, które połączy wszystkie te dziedziny. Z kolei wiodący temat imprezy, to „Odnawialne źródła energii”.

Wspólnie z Sekretariatem Programu „Odpowiedzialność i Troska” na wyspie wystawienniczej prezentować się będą realizatorzy Programu: ANWIL S.A, Basell Orlen Polyolefins, Branżowa Organizacja Odzysku, PCC Rokita S.A, Zakłady Azotowe „Puławy", Zakłady Chemiczne „Police".

Dla zwiedzających to stoisko przygotowane zostały liczne gry i zabawy edukacji ekologicznej, podczas których będzie można wygrać nie tylko atrakcyjne nagrody ale, a może przede wszystkim zaznajomić się z działaniami proekologicznymi realizowanymi przez firmy chemiczne.

- Energetyka odnawialna, mimo że nie ma w Polsce idealnych rozwiązań ani wspomagania finansowego drobnych przedsięwzięć, rozwija się dobrze i coraz więcej inwestorów interesuje się realizacją projektów - powiedział na konferencji prasowej wiceminister środowiska Krzysztof Zabęba.

Dodał, że działa w naszym kraju wielu producentów np. kolektorów słonecznych. Wiceminister podkreślił, że nowością związaną z tzw. czystą energią będą na targach promocje energii jądrowej. Jego zdaniem energetyka jądrowa będzie w latach 2020-2030 jednym z elementów bezpieczeństwa energetycznego kraju.

Targom towarzyszyć będzie również przygotowana przez Sekretariat Programu „Odpowiedzialność i Troska” wystawa fotografii nagrodzonych w ogólnopolskim konkursie „Złap Zająca”. Otwarcie wystawy i wręczenie zwycięzcom nagród będzie miało miejsce pierwszego dnia Targów o godz. 12.00.

Program "Responsible Care" Odpowiedzialność i Troska jest prostym programem zarządzania. Stanowi publiczne i dobrowolne zobowiązanie się przedsiębiorcy do realizacji działań dotyczących poprawy swej działalności w zakresie w ochrony środowiska, bezpieczeństwa procesowego oraz ochrony zdrowia pracowników.

Według szacunków organizatora, tegoroczne targi POLEKO 2007 będą jeszcze większe od poprzedniej edycji i zgromadzą ponad 1 tys. firm z około 20 krajów. Zamówiona przez wystawców powierzchnia ekspozycyjna jest o blisko 17 proc. większa niż w ubiegłym roku. Wtedy wyniosła 17,5 tys. mkw., a POLEKO odwiedziło 25 tys. osób.