Przetwórcy tworzyw dadzą pracę w Toruniu

Przetwórcy tworzyw dadzą pracę w Toruniu
W najbliższych latach w rejonie Torunia przybędzie miejsc pracy dla fachowców z branży tworzyw sztucznych. To efekt dwóch inwestycji, których start ogłosiły właśnie firmy Boryszew Automotive Plastics i Kreis Pack.

Na temat planów budowy fabryki Boryszew Automotive Plastics w Toruniu informowaliśmy już w lipcu. Obecnie władze spółki należącej do Romana Karkosika oficjalnie potwierdziły wcześniejszy zamiar budowy zakładów produkujących części z tworzyw sztucznych dla poznańskiej fabryki Volkswagena. Nowe zakłady w Toruniu powstaną przy ul. M. Skłodowskiej-Curie, na miejscu dawnej hali produkcyjnej Elany.

Budowa toruńskiej fabryki to część planów restrukturyzacji BAP, która obecnie posiada zakłady w Niemczech, Czechach i Rosji. Do toruńskiej fabryki zostanie przeniesiona część produkcji z niemieckich zakładów. Zakończenie inwestycji planowane jest na drugą połowę przyszłego roku. W pierwszej fazie firma zamierza zatrudnić 250 osób, docelowo - nawet 700. Rekrutacja już trwa, poszukiwani są m.in. specjaliści w zakresie obsługi wtryskarek.

Druga z inwestycji zlokalizowana będzie w podtoruńskim Ostaszewie, na terenach Pomorskiej SSE. Do niedawna było to zagłębie japońskich firm produkujących elektronikę, jednak ze względu na dekoniunkturę wiele z nich (jak np. Sharp czy Orion Electric Poland) zaczęło ograniczać lub zamykać produkcję. Nową, nieużywaną dotąd halę produkcyjną tej ostatniej firmy wydzierżawiła spółka Kreis Pack z siedzibą w Nieporuszewie pod Poznaniem. Kreis Pack jest liczącą się firmą na rynku opakowań jednorazowych do żywności i naczyń z tworzyw sztucznych. W zakładach w Ostaszewie spółka zatrudni 100 osób.


brak
 

Opakowania plastikowe, opakowania z tworzyw sztucznych, pojemniki plastikowe, sztućce platikowe

Polska