Przychody GE z Ecomagination wzrosły do 12 mld dolarów

Przychody GE z Ecomagination… Firma GE podsumowała wyniki ekologicznej inicjatywy Ecomagination ogłaszając 20 proc. wzrost przychodów za 2006 rok w stosunku do roku 2005. Przychody GE z oferty energooszczędnych i ekologicznych produktów oraz usług przekroczyły w 2006 roku 12 miliardów dolarów, a wartość zamówień wzrosła do 50 miliardów dolarów.

- Ogłoszone wyniki finansowe potwierdzają sukces naszej oferty dostosowanej do potrzeb klientów, którzy coraz częściej poszukują technologii wychodzących naprzeciw zmieniającym się regulacjom i trendom. Tak dobry wynik zawdzięczamy także ciągłym inwestycjom GE w wiodące technologie i innowacyjność - podsumował prezes i dyrektor generalny GE Jeff Immelt. - Inicjatywa Ecomagination rozwija się znacznie szybciej niż przewidywaliśmy, a dynamika ta znajduje odzwierciedlenie w danych sprzedażowych, jakich nie obserwowaliśmy w GE w ciągu ostatnich 25 lat.

Inicjatywa Ecomagination - zainaugurowana w maju 2005 r. - jest świadectwem zaangażowania GE w tworzenie innowacyjnych technologii, które wychodzą naprzeciw ekologicznym i finansowym potrzebom klientów oraz wspomagają rozwój firmy.

- Szukamy trendów, które będą rozwijać się wraz z globalną gospodarką. Następnie kształtujemy naszą pozycję lidera, korzystając z potencjału firmy wynikającego ze skali i różnorodnych obszarów naszej działalności. Inicjatywa Ecomagination jest tylko jednym z przykładów takiej strategii – wyjaśnia Immelt. - Jesteśmy pewni, że klienci i inwestorzy będą odnosić z Ecomagination coraz większe korzyści w miarę zwiększania się przychodów oraz wartości zamówień.

Nowe produkty i usługi
Wraz z ogłoszeniem wyników finansowych Ecomagination, firma GE przedstawiła także 11 nowych produktów, usług oraz projektów ekologicznych, które będzie realizować wspólnie z partnerami. Wśród ekologicznych nowości znalazły się m.in. pierwsza na świecie lokomotywa hybrydowa oraz „Dom Ecomagination” - wszechstronny pakiet energooszczędnych urządzeń, oświetlenia, nowoczesnych projektów budowlanych oraz systemów zarządzania energią w czasie rzeczywistym, obejmujący również projekt „zielona hipoteka”.

Zmiany w transporcie
Lokomotywa hybrydowa - nowa lokomotywa hybrydowa stanowiąca dowód na szybki postęp GE Transportation w pracach nad stworzeniem towarowej lokomotywy hybrydowej, która odzyskuje energię cieplną, gromadzi ją w akumulatorach pojazdu, a następnie wykorzystuje jako dodatkowe, ekologicznie czyste, źródło mocy.

Czytaj więcej: