Przychody GE z Ecomagination wzrosły do 12 mld dolarów


Postęp w kierunku pojazdów hybrydowych – dział GE Energy Financial Services zainwestował w prace prowadzone przez firmę A123, specjalizującą się w akumulatorach. Ich celem jest stworzenie nowej generacji technologii akumulatorów dla elektrycznych samochodów hybrydowych, w tym modeli umożliwiających ładowanie z gniazdka elektrycznego.

Bardziej ekologiczne domy i kredyty hipoteczne
Program Ecomagination Homebuilder – Jest to pierwszy w swoim rodzaju pakiet energooszczędnych urządzeń gospodarstwa domowego, oświetlenia, zaawansowanych rozwiązań konstrukcyjnych oraz pierwszej „zielonej hipoteki” - energooszczędnego kredytu hipotecznego, oferowanego przez GE Commercial Finance.

Ten rozbudowany pakiet przyniesie korzyści osobom kupującym domy w Ameryce; po raz pierwszy także oferuje właścicielom domów tablicę kontrolną GE SmartCommand™, która przedstawia aktualne i archiwalne informacje na temat zużycia elektryczności i wody.

Czystsza energia
Energia z wodoru - GE oraz BP, w ramach globalnego partnerstwa, wspólne stworzą i uruchomią 10-15 projektów energetycznych opartych na technologii wodorowej. Pozwolą na drastyczne ograniczenie emisji dwutlenku węgla pochodzącego z klasycznego procesu wytwarzania energii.

Energia wiatrowa - GE współpracuje z Wydziałem Wody i Energii w Los Angeles w celu osiągnięcia produkcji energii wiatrowej na poziomie 120 MW. Szacowana roczna produkcja energii będzie wystarczająca, aby zaspokoić potrzeby około 120 000 tysięcy mieszkańców Los Angeles.

Dwa razy większe inwestycje w odnawialne źródła energii – dział GE Energy Financial Services ogłosił, że zamierza podwoić swoje inwestycje w odnawialne źródła energii. Do 2010 r. wzrosną one do poziomu 4 miliardów USD. Inwestycje EFS w źródła odnawialne, takie jak energia wietrzna, solarna, z biomasy oraz geotermiczna zwiększyły się z poziomu 630 milionów USD w 2004 r. do 2 miliardów USD obecnie.

Czytaj więcej: Recykling 416 Technologie 458