R&P Polyplastic jednym z kluczowych dostawców Samsunga

R&P Polyplastic jednym z kluczowych…

26 listopada br. w Poznaniu odbyły się targi EU Sourcing Fair 2019. To nowa inicjatywa Samsung Electronics Poland Manufacturing, w ramach której do Polski zaproszono ponad 80 firm - dostawców i producentów komponentów do sprzętu AGD z regionu EMEA.

Celem EU Sourcing Fair 2019 jest nawiązanie nowych relacji biznesowych i rozwój sieci dostawców komponentów do urządzeń AGD o produkty spoza Azji.

Do udziału w targach zaproszono 82 producentów komponentów z 15 krajów. Targi były doskonałą okazją dla dostawców do spotkania z przedstawicielami działu zakupów Samsung zarówno z polskiego oddziału, jak i koreańskiej centrali firmy, a także ze specjalistami z zakresu zarządzania jakością oraz R&D.

- Otwierając się na nowych dostawców chcemy m.in. zoptymalizować proces produkcji i zwiększyć dostępność komponentów do naszych pralek i lodówek. Rozwój bazy dostawców o firmy z regionu - polskie i europejskie - pozwoli nam uniezależnić się od komponentów z Azji. Już w 2020 roku planujemy zwiększyć współczynnik lokalnie kupowanych części o 30 proc. - powiedział Tomasz Łodyński, Dyrektor Zakupów SEPM.

Na targi zaproszono producentów komponentów zarówno z krajów ościennych, jak i z Rosji oraz Turcji. Wśród uczestników znalazła się firma R&P Polyplastic - największy rosyjski producent compoundów polimerowych.

W trakcie EU Sourcing Fair specjaliści R&P Polyplastic mieli okazję przedyskutować możliwości zaopatrywania europejskich zakładów produkcyjnych Samsunga w produkty firmy. R&P Polyplastic jest wieloletnim partnerem i dostawcą zlokalizowanej w Kałudze rosyjskiej fabryki Samsunga. Zdaniem przedstawicieli R&P Polyplastic, firma ma możliwości zaspokojenia potrzeb europejskich zakładów koreańskiego koncernu w jak najkrótszym czasie i rozpoczęcia dostaw surowców wysokiej jakości.   

- Producenci sprzętu AGD są jednym z największych klientów R&P Polyplastic. Każda pralka produkowana w Rosji zawiera nasze materiały. Oczywiście nie chcemy poprzestawać na tym, co już osiągnęliśmy. W najbliższej przyszłości planujemy rozpoczęcie dostaw naszych wyrobów polimerowych do producentów sprzętu AGD w innych krajach - powiedział Alexandr Pavlov, dyrektor generalny R&P Polyplastic.

Rok 2018 rosyjskiej firmie przyniósł rekordowe wyniki w kluczowych wskaźnikach. Po raz pierwszy w historii, firma wyprodukowała i sprzedała ponad 80 tysięcy ton mieszanek polimerowych, dzięki czemu R&P Polyplastic znalazła się w pierwszej dziesiątce europejskich producentów mieszanek.

W 2019 firma poinformowała R&P o dostarczeniu 500 ton mieszanki firmie Arçelik - największemu tureckiemu producentowi sprzętu AGD.

AD/JL

Reportaże

Forum