Radpol z nowymi liniami do wytłaczania i wtryskarkami

Firma Radpol, lider na polskim rynku wyrobów termokurczliwych, zakończyła projekt modernizacji zakładu i linii produkcyjnych. Firma wzbogaciła się m.in. o dwie linie wytłaczarkowe oraz wtryskarkę. Koszt wszystkich inwestycji to 10 mln zł.

W ramach przeprowadzonych inwestycji Radpol wybudował magazyn o powierzchni ponad 1000 mkw., który został wyposażony w systemy wysokiego składowania.

To jednak dopiero początek powiększania przez Radpol swego stanu posiadania. Dwie kompletne linie wytłaczarkowe z głowicami przeznaczonymi do produkcji rur cienkościennych i pogrubionych wykorzystywanych w branży energetycznej mają zwiększyć wydajność produkcji osiąganej przez spółkę.

Zastosowane przez Radpol rozwiązania technologiczne zapewniają całkowitą automatyzację procesu wytłaczania. Za uruchomienie nowych linii odpowiada Instytut Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Metalchem z siedzibą w Toruniu.

Radpol unowocześnił również linię do produkcji zakończeń kablowych. W tym celu zakupiona została nowoczesna wtryskarka Demag. Ponadto, firma zrealizowała kontrakt z polską firmą Formet. Dotyczył on zakupu nowoczesnych form do produkcji zakończeń typu end-cup.

Spółka rozpoczęła także drugi etap prac inwestycyjnych polegający na położeniu instalacji i infrastruktury technicznej oraz wyposażeniu bunkra pod drugi akcelerator o energii 4,5 MeV, przeznaczonego do przemysłowego sieciowania radiacyjnego. Termin zakończenia prac zaplanowano na koniec trzeciego kwartału 2008.

- Rosnące zapotrzebowanie na nasze wyroby sprawia, że systematycznie inwestujemy w kolejne maszyny i urządzenia. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań sprawiło, że podwoiliśmy nasze moce produkcyjne, a klientom oferujemy produkty najwyższej jakości. Nie bez znaczenia jest również fakt, że nowe rozwiązania wpływają znacząco na podwyższenie komfortu pracy naszych pracowników - mówi Andrzej Sielski, prezes zarządu Radpol.

Inwestycje w kwocie 10 mln zł zostały zrealizowane w ramach otrzymanych dotacji unijnych. Dzięki temu spółka będzie starała się o zwrot połowy poniesionych kosztów.

W pierwszym kwartale 2008 r. Radpol osiągnął najlepsze przychody ze sprzedaży w swojej historii. Było to 9 mln zł, natomiast zysk netto wyniósł 1,8 mln zł. Firma charakteryzuje się wysokimi wskaźnikami rentowności: rentowność operacyjna w pierwszym kwartale 2008 r. osiągnęła poziom 21proc., a rentowność netto 19,5 proc. W 2007 roku Radpol osiągnął przychody na poziomie 35,82 mln zł. Natomiast zysk netto wyniósł 6,8 mln zł.

Czytaj więcej: Inwestycje 716

brak
 

Producent rur termokurczliwych z polietylenu sieciowanego radiacyjnie

Polska


Forum

Uzialas

Tworzywo - poliketon 2018-05-15

Recykling_tworzyw

Szukam Inwestora - Recykling Tworzyw Sztucznych 2018-05-12

Pawel11

Mobilny pochłaniacz oparów podczas przetrysku 2018-05-08

Zaptech16

PC ABS i HIPS 2018-05-08

Ramones

Własna firma produkcyjna 2018-04-30

Reportaże