Rekordowe zainteresowanie targami Kompozyt-Expo

Rekordowe zainteresowanie targami Kompozyt-Expo
Mimo że od krakowskich targów Kompozyt-Expo dzieli nas kilka miesięcy, organizatorzy już dziś zapowiadają, że tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, jeszcze nigdy bowiem na tak wczesnym etapie targi nie cieszyły się tak dużym zainteresowaniem. Już 56 proc. zaplanowanej powierzchni wystawienniczej zostało zajęte, a swój udział potwierdziły czołowe firmy z Polski i zagranicy.

Dzięki zaangażowaniu przedstawicieli świata biznesu oraz naukowców targi Kompozyt-Expo każdego roku prezentują aktualne trendy w branży oraz promują kompozyty jako materiały konstrukcyjne. Służy temu nie tylko wystawa Kompozyt Art Gallery, gdzie wystawcy prezentują najciekawsze zastosowania z wykorzystaniem kompozytów, ale także akcje specjalne. Na targach powstało m.in. ogromne serce w kształcie skarbonki przekazane krakowskiemu sztabowi WOŚP, w hali prezentowano także jedyny w Polsce motoszybowiec.

Jesienią będzie można poznać osiągnięcia studentów AGH, którzy właśnie wrócili do Krakowa z medalami zdobytymi na prestiżowych zawodach dla pasjonatów lotnictwa – SAE AeroDesign West w Kalifornii. W drodze na podium pokonali ponad 70 zespołów z całego świata, a ich sukces tkwi przede wszystkim w umiejętnym zastosowaniu kompozytów.

Także tegoroczny program seminaryjny będzie wyjątkowo bogaty. Eksperci z Polski i zagranicy będą podejmować takie zagadnienia jak m.in. obliczenia i badania konstrukcji kompozytowych, czy wytwarzanie i właściwości (bio)kompozytów.

Szósta edycja Międzynarodowych Targów Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych Kompozyt-Expo odbędzie się w dn. 25-26 listopada br. na terenie Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego Expo Kraków. Więcej informacji na stronie internetowej organizatora.

Czytaj więcej: Kompozyty 166 Targi 809