Relacja z targów Pakfood

Relacja z targów Pakfood
Cztery dni ekspozycji, ponad 200 wystawców nie tylko z Polski, ale i blisko 20 państw świata, tysiące gości oraz prezentacja wielu rynkowych nowości - tak wyglądały pierwsze Targi Opakowań dla Przemysłu Spożywczego Pakfood, które od poniedziałku do wczoraj odbywały się w Poznaniu.
W imprezie uczestniczył również nasz serwis Plastech.pl. Byliśmy jednym z wystawców oraz uważnym obserwatorem targowych wydarzeń.

- Pomysł na Pakfood narodził się po tym, gdy okazało się, że Salon Techniki Pakowania i Logistyki, czyli popularne targi TAROPAK, od 2006 r. mają się odbywać w cyklu dwuletnim. Takie było bowiem życzenie większości wystawców. Jedynie producenci opakowań dla branży spożywczej byli innego zdania i chcieli imprezy, dzięki której będą mogli co roku prezentować swoje produkty. W ten sposób powstał Pakfood, który będzie się odbywał co dwa lata, na przemian z TAROPAKIEM - tłumaczy Anna Smolińska z Międzynarodowych Targów Poznańskich, organizatora Pakfoodu.

Pierwsza edycja imprezy już za nami.

- Targi się sprawdziły, choć pierwszy dzień, to był jeden wielki bezruch - ocenia Filip Żydek, kierownik zespołu automatyki przemysłowej w firmie PIAB Polska. Jest ona generalnym dystrybutorem w naszym kraju urządzeń do transportu próżniowego materiałów sypkich oraz akcesoriów próżniowych szwedzkiej spółki PIAB AB. - Nie powinno się rozpoczynać takiej imprezy od poniedziałku, to najgorszy dzień na start. No, ale na szczęście wtorek i środa zrekompensowały początkowy zastój. Na pewno wyjedziemy zadowoleni. Z pewnością koszty, które ponosimy w związku z uczestnictwem zwracają się. Szacuję, że co trzecia osoba, która odwiedziła nasze stoisko z konkretnym zapytaniem, stanie się w przyszłości naszym klientem - mówił Filip Żydek.

W podobnym tonie rzeczywistość targową komentowali przedstawiciele firmy Food Machines. Specjalizuje się ona w dostarczaniu urządzenia stosowanych w branży spożywczej, cukierniczej, chemicznej, maszyn pakujących w systemie poziomym i pionowym, a także urządzeń do kontroli jakości - wykrywaczy metali. Szczególnie uznaną pozycję zajmuje w segmencie urządzeń wykorzystywanych do produkcji czekolady. W skład jej oferty wchodzą m.in. pakowaczki poziome typu Flowpack, pakowaczki pionowe typu Transwrap, kartoniarki, celofoniarki, linie do pakowania cukru, mąki w torebki papierowe.

targi Pakfood- Takie targi służą do rozpoznania potrzeb klientów, tutaj nie finalizuje się żadnych umów, tymczasem spotkaliśmy osoby, które są smutne, bo jeszcze nie udało im się podpisać żadnego kontraktu. Sprzedaż następuje po targach, warto się tego nauczyć. Wedle naszych prognoz skuteczność z jaką będziemy zawierać umowy, to jakieś 15 proc. Taki bowiem odsetek naszych targowych gości uda nam się przekonać do współpracy - tłumaczyli pracownicy Food Machines. Z ich obliczeń wynika, że tylko w poniedziałek na ich stoisku pojawiło się 46 gości. Drugiego dnia ich liczba wzrosła do 80.


brak
 

Opakowania i maszyny pakujące, taśmy spinające, folie stretch, folie termokurczliwe, maszyny obkurczające, owijarki do palet

Polska