Relacja z targów Pakfood

Co konkretnie działo się na poszczególnych stoiskach?

Jak zawsze podczas tego typu wydarzeń dużym zainteresowaniem cieszyły się bezpośrednie prezentacje prac poszczególnych maszyn.

Niezwykle efektownie przedstawiało się stoisko firmy Kolith, przedstawiciela niemieckiej spółki PAAL, producenta kompletnych linii do pakowania w karton butelek, puszek, tub, saszetek, blistrów.

Pracował tam model studialny maszyny zajmującej się pakowaniem ciastek. Był to robot wyprodukowany przez PAAL, typ ELEMATIC 7000 F-430. Jest to nowa seria robotów odpornych na wilgotne środowisko oraz działanie agresywnych środków czyszczących. Maszyny umożliwiają ustawianie lub układanie produktów w pochyle. Ich wydajność sięga 90 pobrań na minutę. Maszyna była wyposażona w fotooptyczną identyfikację produktu, kamera analizowała położenie ciasteczek, podawała ich współrzędne, dzięki czemu ramię mogło precyzyjnie trafiać w środek produktu, chwytać go i po chwili odkładać na przygotowane miejsce.

W skład maszyny wchodziły dwa roboty przemysłowe, czteroosiowe umożliwiające ukośne układanie produktu. Wykonanie i przystosowanie tego typu urządzenia na potrzeby produkcyjne, to koszt 130 – 150 tys. euro. W tej chwili w Polsce działa sześć takich maszyn.

Z życzliwym odbiorem gości spotkał się też półautomat do sztancowania, model ML 750 firmy Poligrafia. Zajmuje się ona sprzedażą i serwisowaniem maszyn do produkcji opakowań kartonowych i papierowych.

targi PakfoodPółautomat, o którym mowa, nadaje się specjalnie do przerobu różnych rodzajów kartonów, tworzyw. - Znajduje on zastosowanie przy produkcji opakowań i galanterii papierniczej - opowiadał Romuald Starosielec, prezes zarządu firmy Poligrafia. - Zwarta i masywna budowa zapewnia cichą pracę. Nasz sprzęt pracuje z szybkością 25 arkuszy na minutę. Format płyty stałej to 520 x 750 mm, a płyty dociskowej 530 x 740 mm. Oferujemy roczną gwarancję. Aktualna cena półautomatu to 32 tys. zł.

Oprócz pokazu pracy maszyn, targi był też ekspozycją produktów. Duże wrażenie na zwiedzających robiła wystawa składanych skrzynek wyprodukowanych przez Odesa Polymer. Są one wytworzone z Food Codex – polipropylenu, sa lżejsze w porównaniu z innymi tego typu skrzynkami, cechuje je odporność na temperaturę od - 40 st. C do 50 st. C., poddają się w całości recyklingowi, po złożeniu ich wysokość wynosi 27-40 mm. Ponadto gwarantują oszczędność miejsca magazynowanego i do pięciu razy większą pojemność transportową po złożeniu w porównaniu z innymi nieskładanymi skrzynkami oraz maksymalną wentylację dla zachowania świeżości produktów.


brak
 

Opakowania i maszyny pakujące, taśmy spinające, folie stretch, folie termokurczliwe, maszyny obkurczające, owijarki do palet

Polska