Rohm And Haas Polska otwiera magazyn w pobliżu Warszawy

Rohm And Haas Polska otwiera magazyn w pobliżu Warszawy
Firma Rohm and Haas Polska otwiera w Mszczonowie w pobliżu Warszawy swój nowy magazyn. Będzie on służył jako centrum zaopatrywania klientów w produkty firmy i to zarówno w Polsce jak i Europie Środkowej.

Głównym zadaniem nowego magazynu jest bezpośrednie zaopatrywanie w produkty Rohm and Haas w systemie „24 godziny, 7 dni w tygodniu” klientów z Polski oraz Europy Środkowej. Magazyn jest pierwszą tego typu inwestycją Rohm and Haas w Europie Środkowej. Początkowo będzie w nim przechowywanych 1000 ton produktów dostarczanych z fabryk koncernu zlokalizowanych we Francji (w Lauterbourg, Chauny, Semoy), Wielkiej Brytanii (Grangemouth, Dewsbury, Jarrow), Włoszech (Mozzate, Mozzanica, Parona, Romano) oraz Szwecji (Landskrona).

Otwarcie magazynu jest częścią strategii firmy dla Polski oraz regionu. Wdrożenie strategii zostało zainicjowane poprzez oficjalne otwarcie polskiego biura Rohm and Haas w październiku 2006 r. Oddział Rohm and Haas Polska został założony po to, aby zarządzać sprzedażą oraz rozwojem biznesu w Czechach, Słowacji, Słowenii, Bułgarii i na Węgrzech. Uruchomienie magazynu w Mszczonowie pozwoli firmie kontynuować rozwój działalności w naszym kraju.

- Otwarcie tego magazynu jest istotnym krokiem w naszym dalszym rozwoju. Dynamika działania polskiego biura potwierdza nasz wkład w rozwój zarówno tego przemysłu, jak również rynku w Polsce i Europie Środkowej. Stanowi ona kolejny etap w umacnianiu pozycji w regionie, który ma dla nas strategiczne znaczenie ze względu na tempo wzrostu i dynamikę - mówi Gilbert Pfau, Dyrektor Generalny Rohm and Haas Polska. - Zlokalizowanie magazynu w Polsce jest odpowiedzią Rohm and Haas na rosnący popyt ze strony naszych obecnych i przyszłych klientów poprzez zapewnienie lokalnych dostaw wysokiej jakości produktów, specjalnie dostosowanych do zapotrzebowania w regionie.

Otworzony właśnie magazyn pozwoli firmie wprowadzić udoskonalenia w zakresie obsługi klienta. Dzięki pracownikom oraz innowacyjnym rozwiązaniom takim jak system SAP lub e-commerce, Rohm and Haas wesprze bezpośrednie transakcje biznesowe, poprawi terminowość dostaw, skróci czas oczekiwania na produkty oraz zapewni możliwość bezpośredniego fakturowania w złotówkach.

- Usługi logistyczne są strategicznym narzędziem dla stworzenia silnej relacji partnerskiej z naszymi klientami. Obecność na tym rynku oraz innowacyjne rozwiązania logistyczne są kluczowe dla naszego dalszego, dynamicznego rozwoju. Lokalny magazyn oraz rozwiązania w postaci systemu SAP oraz e-commerce zapewnią bardziej efektywny łańcuch dostaw - twierdzi Jean-François Mayer, Wiceprezes Rohm and Haas i Dyrektor Regionalny na obszar Europy Środkowo-Wschodniej oraz Turcję.

Od blisko stu lat Rohm and Haas jest światowym liderem w tworzeniu i opracowywaniu innowacyjnych technologii i rozwiązań dla przemysłu materiałów specjalistycznych. Produkty i technologie firmy są stosowane w wielu branżach. Należą do nich: budownictwo, elektronika, procesy przemysłowe, opakowania i papiernictwo, transport, chemia gospodarcza i produkty higieny osobistej, gospodarka wodna, żywność i przemysł detaliczny.

Siedziba firmy znajduje się w Filadelfii w amerykańskim stanie Pensylwania. W ubiegłym roku wartość sprzedaży koncernu wyniosła około 8,2 miliardów dolarów.

W Polsce Rohm and Haas prowadzi działalność handlową od ponad 20 lat. Funkcjonuje w wielu obszarach przemysłowych takich jak farby, tekstylia, skóry, papier, uzdatnianie wody, mydła i detergenty, kosmetyki, rafinacja ropy naftowej i motoryzacja.

Obecnie oferuje klientom szerokie portfolio produktów z zakresu siedmiu dywizji biznesowych. Są to: powłoki architektoniczne i funkcjonalne, materiały elektroniczne, chemikalia uszlachetniające, monomery, kleje i uszczelniacze, farby proszkowe oraz agrofresh.

Czytaj więcej: Inwestycje 718