Rok 2008 w Plastech.pl


Patronowaliśmy kilku interesującym wydarzeniom organizowanym przez firmy i stowarzyszenia. Dla przykładu byliśmy patronem, odbywającego się od kilku lat konkursu firmy Cezex "Obsesja Papieru, Tworzyw" oraz corocznego Forum Ekologicznego. Bez cienia przesady można stwierdzić, że to co najważniejsze w branży tworzyw sztucznych i opakowań zawsze odbywało się z naszym udziałem.

Cieszy nas fakt, że Plastech.pl jest zapraszany na rozmaite konferencje, uroczystości, gale i jubileusze organizowane przez podmioty tworzące krajowy przemysł. Potwierdzeniem prestiżu wortalu jest też wzrastająca liczba reklamodawców. To oczywiste, bo przecież nikt nie wykładałby swoich pieniędzy bez gwarancji tego, że reklama w Plastech.pl będzie miała sens. W tej chwili liczba naszych reklamodawców zbliża się już do dwustu.

Plastech.pl nagrodzony na targach Plastpol w Kielcach

Na początek wspomnieliśmy o czekającej na początku tego roku niespodziance związanej z serwisem. Otóż od dawna słyszeliśmy głosy, że dobrze by było, gdyby za pośrednictwem Plastech.pl można było dotrzeć nie tylko do polskich odbiorców, ale też do tych z całego świata. Ponad rok temu zaczęliśmy pracę nad angielską wersją Plastechu. Dokładnie 3 stycznia 2008 r. zamieściliśmy pierwszy tekst w anglojęzycznej edycji. Przez cały ubiegły rok angielski Plastech prezentowany był w bardzo skromnej, roboczej, minimalnej wręcz wersji. Za kilka dni jednak pod adresem www.plastech.biz zacznie równolegle ze "starym" Plastechem działać zupełnie nowy wortal, przeznaczony dla odbiorców z całego świata. Oczywiście będą w nim wszystkie funkcjonalności znane z dotychczasowej wersji wortalu.

Rzecz jasna nie zapomnimy o dotychczasowych użytkownikach z Polski. Oni wciąż będą mogli bez zmian korzystać z polskiego Plastechu. Bez cienia wątpliwości możemy powiedzieć, że będzie to bodaj pierwszy w Polsce branżowy portal istniejący w dwóch wersjach językowych. Co więcej będzie to jedno z niewielu, bez względu na grupę docelową, polskich mediów w wersji polsko i anglojęzycznej.

W tej chwili nasz serwis tworzy sześć osób. Redakcja Plastech.pl mieści się w Toruniu.

Plastech.pl na targach Plastpol


Czytaj więcej: Analiza 233 Plastech 39