Rondo Plast współpracuje z Volvo w zakresie materiałów z recyklingu

Rondo Plast współpracuje z… Rondo Plast, członek Grupy Polykemi, wspiera ambicje koncernu Volvo Cars, aby do 2025 r. co najmniej 25% tworzyw sztucznych używanych w ich samochodach było wytwarzane z materiałów pochodzących z recyklingu.

Aby zademonstrować możliwości osiągnięcia tego celu, firma opracowała specjalnie skonstruowaną wersję hybrydowego Volvo XC60 T8, który wygląda identycznie jak istniejący model, ale kilka jego tworzywowych komponentów zastąpiono odpowiednikami zawierającymi materiały pochodzące z recyklingu.

Samochód został zaprezentowany w lecie tego roku podczas konferencji „Ocean Summit” w Goeteborgu i jest on dobitnym przykładem zaangażowania Volvo w rozwój materiałów zrównoważonych. (Plastech, 2018-06-25).

- Koncepcja oparta jest na istniejącym modelu XC60. Części z tworzyw sztucznych (ważące w sumie ok. 60 kg) zostały w tym projekcie zastąpione materiałami pochodzącymi z recyklingu. Jesteśmy od początku zaangażowani w rozwój tej wersji samochodu - mówi Fredrik Holst, Product Manager w Rondo Plast.

Volvo


Źródłem tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu są zarówno odpady przemysłowe jak i konsumpcyjne. Materiały z Rondo Plast znalazły swoje zastosowanie m. in. w kanałach wentylacyjnych, konsoli centralnej, nadkolach i elementach podwozia.

- Dostarczone przez nas tworzywa używane są najczęściej w konstrukcjach elementów nośnych i technicznych - kontynuuje Fredrik Holst. To właśnie w zakresie tych komponentów Volvo ma sposobność osiągnięcia założonego celu. Naszym podstawowym zamiarem jest partnerstwo w zakresie utrzymania wysokiej jakości tworzyw opartych częściowo lub w całości na surowcach pochodzących z recyklingu - podsumowuje Fredrik Holst.

Rondo Plast jest dostawcą wysokiej jakości tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu do formowania wtryskowego i wytłaczania. Firma rozpoczęła działalność w 1980 roku i jest spółką zależną należącą w całości do Polykemi AB.

Rondo granulat


Źródło: Polykemi AB

Czytaj więcej:
Ekologia 460

Tworzywa modyfikowane, compound, compoundy
 

Tworzywa modyfikowane, compound, compoundy, compounding,

Szwecja, 271 21 Ystad, Bronsgatan 8