Rosti Poland - zakończenie projektu "Fusion"

Rosti Poland - zakończenie…
W polskim oddziale Rosti, od zeszłego roku trwał projekt "Fusion". Polegał on na budowie nowej hali przy istniejącej już fabryce na ulicy Myśliwskiej, a także przeniesieniu niemalże całej produkcji z budynku przy ul. Elewatorskiej do nowej hali.

Budowa trwała dokładnie osiem miesięcy, rozpoczęła się w czerwcu zeszłego roku, a budynek został oddany w tym roku w lutym. Aktualnie nowa zmodernizowana siedziba to 30 tysięcy metrów kwadratowych, wśród których 14 tysięcy to centrum dystrybucyjne mogące pomieścić około 18 000 palet. W dobudowanej części została umieszczona także hala montażowa, w której mieszczą się 33 unikatowe linie montażowe. W łączniku pomiędzy starym a nowym budynkiem znajdują sie biura, a także nową kantyna mogąca pomieścić prawie 200 osób.

Przenosiny ze starego zakładu rozpoczęły się w listopadzie 2016. To właśnie wtedy zebrał się Zespół Fusion, który trzymał pieczę nad tym, aby wszystko zostało przewiezione zgodnie z planem i w taki sposób, aby produkcja nie została zatrzymana, a Klienci byli dalej zadowoleni. Łącznie przetransferowano 33 linie montażowe, 75 maszyn wtryskowych oraz 450 miejsc pracy. W ramach projektu „Fusion” powstało też nowe laboratorium pomiarowe i centrum dekoracyjne

Skonsolidowano również następujące procesy dekoracyjne:
  • Tampo-print
  • Hot-stamping
  • Sitodruk
  • Grawer laserem
Rosti Poland to jeden z wiodących europejskich dostawców rozwiązań w zakresie przetwórstwa tworzyw sztucznych. Dziś firma posiada 150 maszyn wtryskowych, półautomatyczny magazyn wysokiego składowania, automatyczną lakiernię, 33 linie montażowe, centrum dekoracyjne i 1300 doświadczonych pracowników.
Rosti Poland stosuje nowoczesne technologie wtryskowego i rozdmuchowego formowania estetycznych produktów konsumpcyjnych i części technicznych. Zapewnia to elastyczność w projektowaniu wyrobów, daje możliwość różnorodnego wykończenia ich powierzchni jak i gwarancję funkcjonalności.

Rosti Poland Sp. z o. o. jest jednym z oddziałów, istniejącej od 1944 roku Grupy Rosti, należącej do szwedzkiego koncernu Nordstjernan. Grupa Rosti zatrudnia dziś 3900 pracowników w zakładach na całym świecie: Szwecji, Niemczech, Szkocji, Rumunii, Chinach, Malezji oraz Polsce. Jako Grupa specjalizuje się w świadczeniu usług produkcyjnych związanych z przetwórstwem tworzyw sztucznych metodą wtrysku, lakierowania i dekoracji oraz montażu wyrobów gotowych i modułów dla branży motoryzacyjnej, opakowań, AGD, sektora urządzeń konsumenckich, elektrotechnicznej, medycznej oraz profesjonalnych urządzeń biznesowych.

Logo Rostibrak
 

Przetwórstwo tworzyw sztucznych, części do artykułów gospodarstwa domowego, elementy wizulane, elementy techniczne dla różnych branż, tampodruk

Polska