Rosti inwestuje miliony w Białymstoku

Rosti inwestuje miliony w Białymstoku
Za 5,5 mln zł firma Rosti kupiła blisko 3,5-hektarową działkę pod nowy zakład produkcyjny zlokalizowany w Podstrefie Białystok Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Koszt inwestycji szacowany jest na min. 46 mln zł (maks. 69 mln zł), a planowany termin jej ukończenia to koniec 2017 roku.

W nowej fabryce zainstalowane zostaną nowoczesne wtryskarki o sile docisku od 28 do 2000 ton. Powstaną także linie montażowe, wyposażone w roboty, które częściowo przejmą na siebie proces produkcyjny. Dzięki nim ma w istotny sposób wzrosnąć jakość gotowych wyrobów. Planuje się też, że nowy zakład będzie wyposażony w nowoczesny magazyn, działający w systemie wysokiego składowania.

Nowy obiekt ma być nowoczesny i ekologiczny - będzie wyposażony w systemu odzysku ciepła technologicznego do ogrzewania hali produkcyjnej i magazynów, dzięki czemu zostanie zredukowana emisja CO2.

Firma Rosti działa w Białymstoku od 1999 roku. W dotychczasowej hali przy ul. Elewatorskiej firma produkuje z tworzyw sztucznych elementy sprzętu AGD i RTV. Firma zatrudnia obecnie ok. 700 osób, a w związku z nową inwestycją zobowiązała się do zatrudnienia przynajmniej dalszych 100 pracowników w terminie do końca 2016 roku. Inwestor gwarantuje utrzymanie tych miejsc pracy przez dwa lata.

Rosti Polska jest częścią globalnej Grupy Rosti, należącej do szwedzkiego koncernu Nordstjernan. W ramach całej Grupy funkcjonuje kilkanaście zakładów produkcyjnych zlokalizowanych na całym świecie m.in. w Szwecji, Niemczech, Indie, Chiny, czy Malezja).


Przetwórstwo tworzyw sztucznych, części do artykułów gospodarstwa domowego, elementy wizulane, elementy
 

Aktualizacja

Przetwórstwo tworzyw sztucznych, części do artykułów gospodarstwa domowego, elementy wizulane, elementy techniczne dla różnych branż, tampodruk

Polska