Rosti inwestuje miliony w Białymstoku

Rosti inwestuje miliony w…
Za 5,5 mln zł firma Rosti kupiła blisko 3,5-hektarową działkę pod nowy zakład produkcyjny zlokalizowany w Podstrefie Białystok Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Koszt inwestycji szacowany jest na min. 46 mln zł (maks. 69 mln zł), a planowany termin jej ukończenia to koniec 2017 roku.

W nowej fabryce zainstalowane zostaną nowoczesne wtryskarki o sile docisku od 28 do 2000 ton. Powstaną także linie montażowe, wyposażone w roboty, które częściowo przejmą na siebie proces produkcyjny. Dzięki nim ma w istotny sposób wzrosnąć jakość gotowych wyrobów. Planuje się też, że nowy zakład będzie wyposażony w nowoczesny magazyn, działający w systemie wysokiego składowania.

Nowy obiekt ma być nowoczesny i ekologiczny - będzie wyposażony w systemu odzysku ciepła technologicznego do ogrzewania hali produkcyjnej i magazynów, dzięki czemu zostanie zredukowana emisja CO2.

Firma Rosti działa w Białymstoku od 1999 roku. W dotychczasowej hali przy ul. Elewatorskiej firma produkuje z tworzyw sztucznych elementy sprzętu AGD i RTV. Firma zatrudnia obecnie ok. 700 osób, a w związku z nową inwestycją zobowiązała się do zatrudnienia przynajmniej dalszych 100 pracowników w terminie do końca 2016 roku. Inwestor gwarantuje utrzymanie tych miejsc pracy przez dwa lata.

Rosti Polska jest częścią globalnej Grupy Rosti, należącej do szwedzkiego koncernu Nordstjernan. W ramach całej Grupy funkcjonuje kilkanaście zakładów produkcyjnych zlokalizowanych na całym świecie m.in. w Szwecji, Niemczech, Indie, Chiny, czy Malezja).


brak
 

Przetwórstwo tworzyw sztucznych, części do artykułów gospodarstwa domowego, elementy wizulane, elementy techniczne dla różnych branż, tampodruk

Polska