Rozbudowa centrum dystrybucyjnego Brenntag Polska

Rozbudowa centrum dystrybucyjnego Brenntag Polska
Firma Brenntag Polska, największy w Polsce dystrybutor tworzyw sztucznych i środków pomocniczych dla przetwórstwa tworzyw, zrealizowała kolejną inwestycję techniczną: w centrum dystrybucyjnym w Kędzierzynie-Koźlu powstał nowoczesny kompleks magazynowy złożony ze zbiorników podziemnych.

Budowa nowego magazynu zaczęła się na początku ubiegłego roku i trwała ponad 1,5 roku. W tym czasie powstało nowoczesne centrum dystrybucyjne. Nowy magazyn oddano do użytku w sierpniu br. Wyposażony jest on w nowoczesne systemy przeciwpożarowe i sterowane komputerowo, zautomatyzowane systemy obsługi i monitorowania stanu zbiorników. System identyfikacji towarów odbywa się przy pomocy kodów kreskowych, bezprzewodowych czytników i radiowej transmisji danych do sieci komputerowej i tym samym zapewnia pełną kontrolę wszystkich procesów magazynowych – od konfekcjonowania po załadunek towarów na samochody dostarczające je do odbiorców. Dzięki temu, wszystkie dane w systemach komputerowych firmy, takie jak stany magazynowe, status dostaw i opakowań, aktualizowane są w czasie rzeczywistym.

Centrum dystrybucyjne Brenntag Polska

Nowy kędzierzyński magazyn to najnowsza z serii inwestycji zrealizowanych przez Brenntag Polska w ciągu ostatnich pięciu lat. Pozostałe to budowa centrum dystrybucyjnego w Jankowicach k. Poznania i w Górze Kalwarii oraz rozbudowa centrum dystrybucyjnego w Zgierzu. Łączna wartość tych inwestycji to przeszło 70 mln zł.

- 75 proc. technicznej infrastruktury tej placówki to obiekty nowe, powstałe w ramach programu inwestycyjnego realizowanego w Kędzierzynie od roku 2006 – tłumaczą przedstawiciele firmy. - Obejmują one między innymi mieszalniki rozpuszczalników, mieszalniki kwasów i zasad, mieszalnik produktów sypkich, linie konfekcjonowania do beczek i kontenerów, myjnię opakowań zwrotnych, podczyszczalnię ścieków oraz standardowe instalacje przemysłowe, takie jak instalacje sprężonego powietrza, wody i ścieków. Wszystkie konstrukcje zgodne są z aktualnymi wymaganiami dla takich obiektów w zakresie bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Zastosowaliśmy w nich nowoczesne systemy zabezpieczające, takie jak dwuściankowe zbiorniki wyposażone w ciągłą kontrolę szczelności, dwuściankowe podziemne rury w instalacjach rozpuszczalników z możliwością kontroli szczelności, systemy przeciwpożarowe i zaawansowaną automatykę w instalacji podczyszczania ścieków.

Czytaj więcej: Inwestycje 716

Dystrybutor surowców chemicznych, tworzyw sztucznych, kauczuków syntetycznych i naturalnych oraz opakowań
 

Dystrybutor surowców chemicznych, tworzyw sztucznych, kauczuków syntetycznych i naturalnych oraz opakowań o różnych zastosowaniach

Polska