Rozmowa z Anną Wojciechowską z firmy Trioplast


Kiedy możemy się spodziewać uruchomienia zakładu?
- Fabryka rozpocznie swoją działalność już za kilka tygodni. Będzie wyposażona w nowoczesne maszyny firmy Battenfeld. To właśnie ta firma była odpowiedzialna m.in. za dostarczenie dwóch pierwszych taśm produkcyjnych.

- Jesteśmy konkurencyjni i możemy pochwalić się pozycją rynkowego lidera jeśli chodzi o folię wysokiej jakości. Z kolei jeśli chodzi o folię standardową, to na tym polu nie jesteśmy dość konkurencyjni. Inwestycja w Arabii Saudyjskiej ma to zmienić.

Jakie są główne plany Trioplast jeśli chodzi o najbliższa przyszłość?
- W tej chwili zamiarem firmy Trioplast jest zdobycie znacznych udziałów na rozwijających się rynkach Europy Środkowej poprzez obniżenie kosztów produkcji. Trioplast sprzedaje obecnie już znaczące ilości jakościowej folii stretch w krajach Europy Środkowej.

Nowa jednostka produkcyjna w Arabii Saudyjskiej umacnia naszą pozycję i strategię, tak byśmy mogli stać się liderem na rynku folii stretch. Będziemy w stanie zaoferować szeroki asortyment folii stretch w bardzo konkurencyjnych cenach, zapewniając odbiorcom pomoc techniczną oraz profesjonalną obsługę.

Jednym z flagowych produktów firmy jest folia stretch Trioplast Plus. Czym się wyróżnia?
Asortyment tej folii został opracowany z myślą o maszynach do folii stretch z niską zdolnością lub bez żadnej zdolności wstępnego naprężania oraz zastosowaniach z użyciem standardowej folii ręcznej.

Folia Trioplast Plus jest już wstępnie rozciągnięta w naszej fabryce, co daje możliwość zredukowania zużycia folii nawet do 50 proc.

Taki rezultat można osiągnąć zarówno w przypadku folii obsługiwanej maszynowo jak i ręcznie, co zwiększa liczbę palet owiniętych folią z 1 kg folii. Mniejsze zużycie oznacza również większa korzyść dla środowiska naturalnego.

Folia Trioplast Plus jest wstępnie rozciągnięta i dlatego tez jej grubość wynosi jedynie połowę grubości normalnej folii stretch. Mimo to zachowuje wszystkie swoje optymalne właściwości nawet w trudnych warunkach przewozowych.
Ta wstępnie rozciągnięta folia jest też bardziej ergonomiczna oraz wymaga mniejszego naprężenia przy owijaniu. W celu jej zastosowania wystarczy owijać ładunek aplikując folię wokół palety, możliwie blisko krawędzi. Takie działanie powoduje obkurczenie folii wokół owijanych towarów.

Nasza wstępnie rozciągnięta ręczna folia jest w porównaniu z konwencjonalną folią bardziej sztywna i o ok. 30-50 proc. mniej rozciągliwa przy użyciu tej samej siły.

Dziękujemy za rozmowę