Rozmowa z Clemensem Willée

Rozmowa z Clemensem Willée…
Prezentujemy rozmowę z Clemensem Willée, prezesem Grupy Mauser, jednego z największych producentów opakowań z tworzyw sztucznych w Niemczech. W naszym kraju dystrybutorem opakowań Mausera jest spółka Brenntag Polska.

Co przede wszystkim należy wiedzieć o koncernie Mauser?
Clemens Willée: - Mauser należy do globalnych liderów w dziedzinie produkcji opakowań przemysłowych. Firma osiąga obroty na poziomie 1 mld euro i zatrudnia ok. 4 tys. pracowników w 58 fabrykach. Siedziba koncernu mieści się w miejscowości Bruehl koło Kolonii w Niemczech. Możemy pochwalić się już 115 – letnim doświadczeniem w branży opakowaniowej. Oferujemy wszechstronne port folio profesjonalnych rozwiązań opakowaniowych dla odbiorców z branży chemicznej, petrochemicznej, rolniczej i farmaceutycznej, jak również dla przemysłu spożywczego i napojowego.

Mauser jest obecny w 16 państwach na świecie. Gdzie mamy do czynienia z największą aktywnością firmy w zakresie działalności i produkcji?
Naszym podstawowym celem jest globalny wzrost wraz z naszymi odbiorcami. Oznacza to, że nasza działalność ogniskuje się na strategicznym rozwoju i całościowej ekspansji, tak by cały czas być bliżej klientów. W konsekwencji notujemy silną obecność we wszystkich regionach i w dalszym ciągu ją rozszerzamy. Aby zaspokoić wymagania rynkowe ostatnio przejęliśmy np. firmy w Ameryce Północnej i Azji.

Rozmowa z Clemensem Willée, prezesem Grupy Mauser


Są jakakolwiek różnice w waszej działalności i rynkowej pozycji notowanej w Europie i Azji?
Przede wszystkim jesteśmy obecni nie tylko w Europie i regionie Azji oraz Pacyfiku, ale też w obydwu Amerykach. Wszędzie tam widzimy ogromny wzrost popytu na sztywne opakowania przemysłowe z tworzyw sztucznych i można powiedzieć, że jesteśmy liderem rynku w tym obszarze.

Jeśli jednak przejdziemy do głównych przemysłów w jakich mamy swoich odbiorców, to widzimy niezwykle dynamiczny rynek w regionie Azji i Pacyfiku. Tym samym mnóstwo naszych przyszłych inwestycji będzie koncentrować się właśnie tam. Azjatycki rynek opakowań przemysłowych w porównaniu z europejskim jest w stopniu szczególnym zdominowany mniej lub bardziej przez stalowe beczki, które są wykorzystywane do przewożenia odczynników chemicznych w większych ilościach i tym samym ma duży potencjał wzrostu dla takich beczek z tym, że wyprodukowanych z tworzyw sztucznych. Ma również potencjał wzrostu dla kompozytowych kontenerów przemysłowych i transportowych typu IBC. To w największej mierze wyróżnia Azję.

Jakie opakowania z tworzyw sztucznych jest w stanie zaoferować firma Mauser?
Wpierw chciałbym zaznaczyć, że wytwarzamy nie tylko opakowania z tworzyw sztucznych, ale też wspomniane stalowe beczki, beczki z włókien, pojemniki typu IBC (ang. Intermediate Bulk Containers) oraz prowadzimy usługi odnawiania opakowań transportowych poprzez naszą zależną spółkę National Container Group (NCG). Tak więc port folio naszych produktów jest wieloaspektowe.

Jeśli chodzi konkretnie o opakowania z tworzyw sztucznych to ich zakres obejmuje najmniejsze laboratoryjne buteleczki o pojemności 100 mililitrów aż do największych kontenerów typu IBC o pojemności 1250 litrów. Będą to zatem różnego rodzaju butelki, puszki i kanistry dla laboratoryjnych zastosowań farmaceutycznych, a także wytwarzane w technologii formowania z rozdmuchem beczki z tworzyw od 20 do 260 litrów.

Oferujemy też jednowarstwowe i wielowarstwowe opakowania gwarantujące dodatkowe funkcjonalności jak. np. ochrona przed elektrostatycznością, zdolności barierowe albo użycie materiałów z recyklingu.

Dzięki modułowej koncepcji nasze kompozytowe pojemniki typu IBC mogą być z łatwością dostosowywane do specyficznych wymagań odbiorców rynku. Dostarczamy opakowania typu IBC o najwyższym standardzie dla towarów niebezpiecznych i tych wymagających wrażliwego napełniania.

Szczegółowe konfiguracje opakowań obejmują zastosowanie innowacyjnych wielowarstwowych technologii dla ochrony elektrostatycznej lub przed działaniem światła. Ponadto mamy w ofercie wtryskowo wytwarzane kanistry i pojemniki na odpady medyczne, jak również akcesoria, m.in. pokrywy, zamknięcia, uchwyty i zawory dla niestandardowych produktów.


Dystrybutor surowców chemicznych, tworzyw
 

Dystrybutor surowców chemicznych, tworzyw sztucznych, kauczuków syntetycznych i naturalnych oraz opakowań o różnych zastosowaniach

Polska