Rozmowa z Łukaszem Pyzikiem, szefem firmy Grafe Polska

Rozmowa z Łukaszem Pyzikiem, szefem firmy Grafe Polska
Rozmawiamy z Łukaszem Pyzikiem, doradcą technicznym i prokurentem firmy Grafe w Polsce. Firma najmocniej specjalizuje się w modyfikowaniu tworzyw termoplastycznych. Opracowuje m.in. koncentraty barwiące, tworzywa barwione w masie i mieszanki pigmentowo - proszkowe. Mamy nadzieję, że prezentowany wywiad pozwoli na jej lepsze poznanie.

Zacznijmy tę rozmowę nietypowo. W Austrii trwają właśnie Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej z naszą reprezentacją w roli głównej. Uprawiał Pan tę dyscyplinę sportu na poziomie ligowym. Zainteresowanie piłką ręczną na poziomie kibicowskim zostało?
Łukasz Pyzik: - Pewnie że tak. W miarę możliwości chętnie chodzę na mecze mojej rodzimej drużyny z Zabrza, która w tym sezonie po trzech latach nieobecności ponownie gości na parkietach ekstraklasy. W tej chwili odbywają się wspomniane Mistrzostwa Europy w Austrii. Jako kibic i były zawodnik zdążyłem już zaopatrzyć się w wejściówki na półfinał i finał, bo wierzę że drużynę w której występuje aktualnie kilku moich kolegów stać aby zajść tak wysoko.

Piłka ręczna stanowi jak dotąd większość mojego życia bo aż 18 lat i wywarła na mnie duży wpływ. Pomogła ukształtować także pewne cechy mojego charakter, które z powiedzeniem wykorzystuje w życiu osobistym i zawodowym. Mam tu na myśli współzawodnictwo, parcie do celu oraz pokorę. Nieskromnie muszę dodać, że te 18 lat przygody z piłką ręczną zaowocowało wieloma medalami mistrzostw Polski oraz indywidualnych sukcesów jako zawodnika, łącznie z grą w kadrze juniorów.

Przejdźmy już do spraw czysto zawodowych. Grafe Advanced Polymers to trzy działy: koncentraty barwiące, środki pomocnicze oraz tworzywa przewodzące. Który z tych działów jest dla firmy najistotniejszy?
Grupę Grafe tworzą trzy równolegle współpracujące ze sobą działy: Color Batch, Additiv Batch i Polymer Technik. Wszystkie są dla nas równie ważne. Każdy z nich stara się zaspokoić inne oczekiwania klientów.

Trzy współpracujące działy oznaczają trzy główne kompetencje firmy Grafe. Dzięki temu jesteśmy w stanie szybko i sprawnie reagować na wysokie wymagania stawiane przez klientów. Dział GRAFE Color Batch GmbH stanowi największą część naszej Grupy, gdyż kolor jest często decydującym czynnikiem przy ocenie jakości produktu.

Oprócz fachowej pomocy dla branży motoryzacyjnej, gdzie do tej pory opracowaliśmy około 6,5 tys. receptur kolorów, firma Grafe Color Batch oferuje koncentraty do barwienia włókien syntetycznych dla branży tekstylnej. Nasze koncentraty barwiące do przędzenia ze stopu włókien syntetycznych dedykowane są i produkowane na bazie takich tworzyw jak polipropylen, polietylen, PA, PET i PBT. Naszym klientom gwarantujemy dokładny i szybki dobór kolorów wraz z dostawą próbki, jak również krótkie terminy realizacji zamówień.

A pozostałe dwa działy?
Drugi z nich, czyli Grafe Additive Batch GmbH oferuje pełen asortyment środków pomocniczych dla tworzyw termoplastycznych, w tym również dla tworzyw zawierających napełniacze i tworzyw wzmacnianych włóknem szklanym oraz kombinację koncentratów zawierających jednocześnie barwnik jak i środki pomocnicze. Z kolei dział Grafe Polymer Technik GmbH to szeroki wybór tworzyw przewodzących ładunki elektrostatyczne o trwałych właściwościach przewodzących.
Forum

Takakanta

Program ERP do produkcji z wtryskiem - czego używacie? 2018-05-23

Uzialas

Tworzywo - poliketon 2018-05-15

Recykling_tworzyw

Szukam Inwestora - Recykling Tworzyw Sztucznych 2018-05-12

Pawel11

Mobilny pochłaniacz oparów podczas przetrysku 2018-05-08

Zaptech16

PC ABS i HIPS 2018-05-08

Reportaże