Rozmowa z Peterem Tellem z firmy PIAB

Nad jakimi nietypowymi aplikacjami aktualnie pracuje PIAB?
Jeden z naszych obecnych projektów, to stworzenie systemu próżniowego dla maszyny do obróbki drewna. Jest on subsydiowany w Europie jako ponadnarodowa próba opracowania energooszczędnego rozwiązania produkcyjnego. Jest to tylko jeden z przykładów pokazujący, jak PIAB pracuje z innymi firmami dzielącymi tą samą filozofię mówiącą, że zrównoważony rozwój jest zasadniczym elementem łańcucha dostaw.

W innym przykładzie, Delkor Systems, producent maszyn pakujących wyposażył swoje maszyny Spot-Pak w chwytaki próżniowe i zastosował je do podnoszenia oraz przenoszenia kubeczków do jogurtów. Maszyny pracowały wydajnie i wygenerowały oszczędności energii.

Jak postrzega Pan potrzebę oszczędności energii przez wytwórców w ciągu najbliższych 5-10 lat?
Lata temu nasi klienci najbardziej troszczyli się o rosnącą wydajność. Dzisiaj wzrok naszych klientów nie przestał koncentrować się na produktywności, ale zaczął także obejmować korzyści wynikające ze zrównoważonego rozwoju. Producenci chcą być szybsi i wydajniejsi, ale rozumieją, że w najbliższej przyszłości mogą zostać opodatkowani za emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Tak więc kwestia oszczędności energii pozostanie priorytetem.

Gdzie w przyszłości firma PIAB ma nadzieję zaimplementować technologię próżniową?
Nasze głównym celem jest nadal służyć klientom, pomagając im oszczędzać energię. W takich dziedzinach przemysłu jak: motoryzacja, dobra konsumpcyjne, opakowania, farmacja i poligrafia nadal będziemy rozwijać nasze komponenty, które mają być jeszcze bardziej inteligentne i wydajne, aby zapewnić optymalną wydajność i oszczędność energii. Dotąd pomogliśmy naszym klientom zmniejszyć zużycie energii aż o 98 procent. Dokładamy również wszelkich starań, aby oferować rozwiązania bardziej dostosowane do potrzeb użytkowników końcowych, jak również współpracujemy z firmami OEM, które montują nasze komponenty do swoich maszyn.

Ja i wszyscy moi współpracownicy z PIAB jesteśmy podekscytowani, aby zobaczyć, jak daleko możemy pójść w tworzeniu innowacyjnych, energooszczędnych technologii. W ciągu ostatnich dwóch lat wzrost i ulepszenie procesów produkcyjnych wywarły istotny wpływ na nasz otaczający świat. Mimo, że pozostajemy na czele stawki wśród konkurencji doceniamy i szanujemy koleżeństwo w obrębie każdej branży. Czujemy, że jesteśmy w tym razem, nie tylko w budowie przyszłych, szybkich linii produkcyjnych, ale i budowaniu fundamentu dla przyszłościowego środowiska produkcyjnego. Aby to zrobić jesteśmy zobowiązani do współpracy z naszymi klientami w celu znalezienia nowych, innowacyjnych sposobów.

Dziękujemy za rozmowę

Czytaj więcej: Ludzie i firmy 363


Mira_sm
Mira_sm

Wysłany: 2009-04-03 17:13:25

Myślę, ze ciekawym i wartym polecenia rozwiązaniem Piab są ich nowe technologie próżniowe z chwytakami prózniowymi Griper.