Różnorodne zastosowania systemów do aktywacji koronowej

Różnorodne zastosowania systemów… Obróbka wysoko uszlachetnionych materiałów z tworzyw sztucznych nie byłaby możliwa bez urządzeń do aktywacji koronowej. Patrząc na samą konstrukcję stacji koronującej można odnieść mylne wrażenie, że jej znaczenie w procesie technologicznym jest równie małe, jak gabaryt. Jednak cały system to złożony układ mechaniczno-elektroniczny, oparty na zaawansowanym algorytmie, który steruje skomplikowanym procesem fizyko-chemicznym, w obrębie szerokiego spektrum materiałów poddawanych obróbce. Takie kompletne urządzenie wyposażone w szereg zabezpieczeń daje pełne bezpieczeństwo użytkowania przez 24 godz. na dobę i 7 dni w tygodniu.

Systemy do aktywacji koronowej wykorzystywane są do wielu różnorodnych aplikacji. Jedna z nich to wąskowstęgowy druk fleksograficzny, gdzie Corona VE1A-A(C4)410 zastąpiła nieefektywny system zamontowany na maszynie Nilpeter u firmy będącej globalnym producentem etykiet samoprzylepnych.

Corona VE1A


Kolejne, nieco mniej standardowe rozwiązanie, zastosowano na linii ekstruzyjnej do produkcji osłonek poliamidowych na wędliny. W tym wypadku materiał w formie rękawa o maksymalnej szerokości 450 mm jest aktywowany wewnętrznie przez układ specjalnych wałków, gdzie jeden spełnia rolę elektrody. Materiał przechodząc między wałkami ma wciąż nieco powietrza, wewnątrz co powoduje aktywację odpowiedniej, czyli wewnętrznej strony. W tym wypadku zastosowane zostały dwa identyczne systemy wyposażone w 1,5 kW generator i stację TU4(R)055 H. Dzięki temu uzyskujemy pewność, co do skuteczności działania tej technologii.

stacja do aktywacji osłonek


System Vetaphone znalazł zastosowanie również na liniach ekstruzyjno-drukujących do produkcji worków na mrożonki oraz odpady. Zwykle produkowana wstęga ma szerokość 500 mm, jednak linia może produkować materiał znacznie szerszy, bo do 1200 mm. Stąd, aby zapewnić pełną elastyczność stacja koronująca ma szerokość 1410 mm i jest wyposażona w elektrody segmentowe PF2-10, o szerokości segmentów 10 mm każdy. To pozwala użytkownikowi na wykorzystanie linii w pełnym zakresie przy obecnej, jak i przyszłej produkcji.

System Vetaphone


Technologia Vetaphone dobiera moc elektrod automatycznie do prędkości liniowej maszyny zapewniając równomierną aktywację powierzchni materiału na całej jego szerokości bez względu na prędkość. Jest to szczególnie istotne w przypadku materiałów cienkich takich jak woreczki, gdyż zbyt duża moc mogłaby punktowo przepalić materiał. W przypadku aktywacji bardzo wymagających materiałów istnieje również możliwość manualnej regulacji urządzenia. A to oznacza, że przy minimalnej prędkości liniowej maszyny, system może koronować z maksymalną wydajnością. Taki stan rzeczy pozwala wykonać kompleksowe uszlachetnianie w jednym przelocie.

Źródło: Technograph
Systemy wspomagające produkcję i obróbkę
 

Systemy wspomagające produkcję i obróbkę opakowań: aktywacja powierzchni plastikowych Corona Plus; czyszczenie wstęgi papieru i folii, dejonizacja, antystatyka, linie do ekstruzji powlekającej, laminacji, konwertowania i druku rotograwiurowego, doradztwo techniczne, sprzedaż nowych i używanych urządzeń oraz maszyn, serwis, relokacja maszyn, instalacja i deinstalacja

Polska, 30-390 Kraków, Zawiła 61

Reportaże

Forum