Sidel pokazał technologię FlexLine na targach interpack 2008

Sidel pokazał technologię…
Technologia FlexLine to najprawdopodobniej najciekawsza nowość koncernu Sidel prezentowana podczas targów interpack w niemieckim Düsseldorfie. Jest to pierwsza na świecie linia, służąca do m.in. do produkcji butelek. Służy do wytwarzania ultracienkich opakowań przy bardzo wysokiej szybkości działania. Jak tłumaczą przedstawiciele Sidela jej stosowanie może niebawem wywrzeć duży wpływ na cały przemysł opakowań PET.

- Nasza ekologicznie przyjazna technologia już w tej chwili w imponujący sposób toruje sobie drogę do tego, by w oparciu o nią na masową skalę były produkowane ultracienkie opakowania PET - wyjaśniają podczas targów interpack 2008 osoby pracujące na stoisku koncernu Sidel.

Produkcja butelek cechujących się wyjątkowo lekką konstrukcją napotyka na wyzwania i to na każdym etapie procesu wytwórczego, od fazy projektowania aż po moment ładowania na paletę. Z tego też względu coraz większa liczba wytwórców poszukuje obecnie sposobów by prowadzić produkcję w sposób, który będzie oznaczał minimalizowanie kosztów wytwórczych. Innym problemem jest również zorganizowanie produkcji by w jak najmniejszy sposób wpływała ona na środowisko. FlexLine spełnia obydwa te wymagania.

FlexLine koncernu Sidel

W październiku ubiegłego roku podczas targów K 2007 Sidel po raz pierwszy pokazał ultracienką butelkę o nazwie NoBottle. Jej projekt łączy elegancję i bardzo niską wagę (9,9 g dla butelki o pojemności 500 ml). Sekret jej wytworzenia leży właśnie w technologii o nazwie Flex.

Jest ona połączeniem elastyczności i giętkości tworzywa sztucznego z pamięcią kształtu, która eliminuje potrzebę istnienia żeberek. Tym samym wszyscy projektanci i designerzy zdobywają o wiele więcej swobody jeśli chodzi o kreowanie kształtów, nawet w odniesieniu do butelek o ekstremalnie lekkiej konstrukcji. Efekt zabiegów firmy Sidel jest taki, że omawiane butelki są nie tylko bardzo łatwe jeśli chodzi o wzięcie ich do ręki, ale też charakteryzują się dużą giętkością i są o wiele mniej kruche i łamliwe w porównaniu z tradycyjnymi opakowaniami PET. Dzięki pamięci kształtu są też o wiele lepsze jeśli chodzi o wytrzymywanie trudów przenoszenia, transportu, pakowania, manipulowania przy nich oraz przeładowywania z miejsca w miejsce.
Reportaże

Forum

Yellow

Problem z rozbryzgami 2021-07-15

Ramones

Własna firma produkcyjna 2021-06-06

Kacperczyk250

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-05-09

Tipen1

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-04-06

Yellow

Zatykanie systemów gorących kanałów. 2021-03-23