Silikonowa rewolucja

Efektywność totalna

EasyBalance jest przystosowany do objętościowego dozowania i transferu do gniazd formy dokładnie wymaganej dawki materiału, niezbędnej do wyprodukowania detalu. Proces ten odbywa się przez szereg zbiorników dozujących.

Napełnianie oraz opróżnianie zbiorników dozujących odbywa się zgodnie z zasadą FIFO (First In First Out). W praktyce wygląda to tak, że materiał, który pierwszy wchodzi do zbiornika, jest w pierwszej kolejności wtryskiwany (co ogranicza do minimum czas przebywania tworzywa w układzie), a zatem minimalizuje ryzyko degradacji tworzywa bądź jego wulkanizację.

Każdy zbiornik dozujący połączony jest z układem podawania niskiego ciśnienia oraz z układem dozowania masterbacza. W ten sposób każde gniazdo może być wypełnione tworzywem o innym kolorze.

Należy podkreślić, że system nie wymaga użycia cylindra wtryskowego wtryskarki - materiał może być podawany przez układ niskiego ciśnienia. Umożliwia to formowanie LSR na maszynie do formowania wtryskowego tworzyw termoplastycznych czy gumy, obojętnie w jakiej konfiguracji układu zamykania (pionowej czy też poziomej).


Produkcja podkładek/flag pokazana na filmie doskonale obrazuje dokładność systemu. Do jednego gniazda bez żadnych podziałów mechanicznych wtryskiwano trzy różne kolory ciekłego silikonu, bez zastosowania stołu obrotowego czy płyt indeksowych, jak to ma zazwyczaj miejsce w przypadku produkcji detali wielokomponentowych/wielokolorowych.

Prostota przede wszystkim

System EasyBalance został tak skonstruowany, aby zapewniał nie tylko łatwe zbalansowanie czy intuicyjną obsługę, ale również, aby był prosty w montażu i czyszczeniu. Urządzenie może być elastycznie dostosowywane do aktualnych wymagań produkcyjnych (poprzez dostosowanie do mniejszej liczby gniazd, innej dawki materiału, czy też innych dawek dla poszczególnych gniazd z dokładnością do 0,1 ml). EasyBalance jest napędzany przez bezszczotkowe serwonapędy z łożyskami kulkowymi i kontrolowany przy użyciu szafy sterowniczej z panelem dotykowym. Sterowanie systemu umożliwia ustawienie wszystkich parametrów potrzebnych do prawidłowego formowania: momentu wtrysku i dozowania, czasu zamknięcia i otwarcia kanałów, czasu chłodzenia, prędkości wtrysku i dozowania i wielu innych zależnych od potrzeb producenta.

Korzystanie z pełnej gamy walorów urządzenia EasyBalance podnosi jakość oraz zwiększa możliwości użytkowe detali dwukomponentowych (obtrysk tworzyw termoplastycznych), przede wszystkim w tych aplikacjach, gdzie ważna jest estetyka czy odporność termiczna. Wprowadzenie obtrysku ciekłym silikonem nie komplikuje konstrukcji formy i jest szczególnie uzasadnione ekonomicznie w przypadku cienkich warstw obtrysku. Przypomnijmy, że LSR jest dozowany w temperaturze ok. 18 / 20 st. C i dopiero po zimnym wtrysku następuje wulkanizacja. W przypadku cienkich warstw obtrysku temperatura tworzywa termoplastycznego z wtrysku głównego bywa wystarczająca do wulkanizacji warstwy ciekłego silikonu. Sam czas wulkanizacji mieści się zazwyczaj w czasie chłodzenia głównego termoplastycznego komponentu.

Po prostu EasyBalance System.

Detale produkowanych podczas targów K2013


Guzzini ENGINEERING SRL jest spółką powiązaną z Acrilux SPA i jest jedną z firm należących do rodziny Guzzini. Jest to włoska grupa przemysłowa założona w 1912 roku przez Braci Guzzini. Wieloletnie badania technologiczne sprawiły, że firma zdobyła szerokie i eksperckie zrozumienie w dziedzinie przetwórstwa materiałów termoplastycznych, termoutwardzalnych oraz ciekłych silikonów.  W ciągu ostatnich czterdziestu lat działalności spółka opracowała na swoje wewnętrzne potrzeby produkcyjne, wiele instrumentów technologicznych, ale bez wątpienia system EasyBalance jest przełomowym osiągnięciem nie tylko dla Guzzini Engineering i partnerów, ale przede wszystkim dla całego sektora przetwórstwa tworzyw sztucznych.


Kompleksowe partnerstwo biznesowe na rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych. Sprawdź największe atuty
 

Aktualizacja

Kompleksowe partnerstwo biznesowe na rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych. Sprawdź największe atuty marki NTQ s.c.: wtryskarki, peryferia do przetwórstwa tworzyw sztucznych, systemy do wtrysku ciekłego silikonu, układy plastyfikujące, tworzywa sztuczne i dodatki, optymalizacja i wdrażanie projektów, profesjonalne doradztwo techniczne i serwis

Polska