Spolana wznowiła produkcję

Spolana wznowiła produkcję…
Wchodząca w skład Grupy Anwil czeska Spolana wznowiła produkcję po przerwie wywołanej powodzią, która w czerwcu br. nawiedziła Europę Środkową. Ciąg produkcyjny PVC rozpoczął pracę 14 sierpnia, natomiast ciąg produkcyjny kaprolaktamu - 18 sierpnia.

Według informacji podanych przez Anwil, proces był poprzedzony etapem przygotowawczym, w którym wznowiono dostawy energii elektrycznej i wody oraz uruchomiono oczyszczalnię ścieków, z której korzysta także miasto Neratovice. Po zakończeniu tych działań podjęto prace nad wznowieniem produkcji, w których - oprócz pracowników Spolany - brali też udział specjaliści z Anwilu i PKN Orlen.

- Proces przywracania produkcji przebiegał zgodnie z procedurami i w sposób bezpieczny zarówno dla pracowników, jak i środowiska naturalnego - powiedział Ivan Oliva, prezes Spolany.

Oprócz PVC i kaprolaktamu, Spolana produkuje także ług sodowy, siarczan amonu oraz inne chemikalia. Od 2006 roku spółka wchodzi w skład włocławskiego Anwilu, należącego do Grupy Orlen.


brak
 

Producent polichlorku winylu, nawozów azotowych, granulatów i płyt z PCW, Polanvil, Anwidur®, Anwipor® oraz wodorotlenku sodu

Polska