Spotkanie świata tworzyw z branżą motoryzacyjną

Spotkanie świata tworzyw z branżą motoryzacyjną
Eksperci ze wszystkich działów branży motoryzacyjnej, od specjalistów w dziedzinie formowania po przedstawicieli branży OEM, dołączyli do PolyOne podczas organizowanego przez nią forum motoryzacyjnego - Automotive Insight Forum, które miało miejsce 8 czerwca we Frankfurcie. Wydarzenie to miało na celu zapewnienie przestrzeni do dyskusji nad trendami, wyzwaniami, jakie stoją przed producentami, a także potencjalnymi rozwiązaniami, jak również nawiązanie i poszerzanie współpracy.

Forum motoryzacyjne zaplanowano w oparciu o cztery główne tematy, odpowiadające wyzwaniom, przed jakimi stoi przemysł motoryzacyjny: obniżanie wagi, kwestie estetyczne, elektryfikacja oraz postrzegana wartość.

- Fora Innowacji to jedna z wielu form interakcji PolyOne z klientami, które pozwalają wypracować rozwiązania korzystne dla obu stron - mówi Christoph Palm, wiceprezes i dyrektor generalny PolyOne na Europę, dział Color & Additives. - Wydarzenia te pobudzają dyskusję na temat trendów w branży, wyzwań, przed jakimi stoją konsumenci, a także potencjalnych rozwiązań, które pozwolą tym wyzwaniom sprostać.

Wiele prezentacji przygotowanych przez PolyOne wskazywało, w jaki sposób tworzywa specjalistyczne mogą jednocześnie stanowić rozwiązanie problemów, z którymi borykają się producenci samochodów oraz ułatwiać życie klientom, którzy te samochody kupują. Na przykład: jedno z rozwiązań PolyOne z linii Smartbatch korzysta ze specjalnej technologii i dodatków, dzięki którym powierzchnia danej części sprawia wrażenie, jakby była pokryta tkaniną. Dla producentów samochodów to rozwiązanie opracowane przez PolyOne pozwala projektować pojazdy na różnych poziomach cenowych, zaś producentom części oryginalnych łatwiej dotrzeć do większej liczby potencjalnych klientów. PolyOne z linii Smartbatch łączą w sobie funkcjonalne dodatki oraz doskonałą barwę w jednym koncentracie, co ułatwia logistyczne rozplanowanie oraz produkcję.

Kolejnym przykładem omawianym podczas Insight Forum są produkty antystatyczne OnCap opracowane w celu zapobiegania osiadaniu kurzu na powierzchniach. Tworzywa termoplastyczne często przyciągają kurz, co może być uciążliwe nie tylko dla użytkowników, ale także dla sprzedawców aut, jak również utrudniać proces produkcji. Zminimalizowanie osiadania kurzu na powierzchniach wewnętrznych zwiększa satysfakcję klienta, pozwala dealerom oszczędzić czas, który poświęciliby na czyszczenie samochodu stojącego na parkingu salonu, a także skrócić lub wyeliminować proces czyszczenia części podczas produkcji.

To rozwiązanie opracowane przez PolyOne stanowi wartość dodaną dla każdego ogniwa łańcucha dostaw, gdyż jest wydajne i tanie, a materiał - łatwy w obróbce. W zależności od wymogów producenta PolyOne oferuje rozwiązanie średnioterminowe, pozwalające zapobiegać osiadaniu kurzu do dwóch lat, a także rozwiązanie zapewniające trwałe zapobieganie osiadaniu kurzu w środowiskach o niskiej wilgotności.

PolyOne wspiera przemysł motoryzacyjny na całym świecie za pomocą szerokiej gamy usług oraz produktów z tworzyw specjalistycznych, w tym termoplastycznych elastomerów, zaawansowanych technicznie materiałów, półproduktów termoutwardzalnych, a także koncentratów farb i dodatków. Więcej informacji na temat rozwiązań PolyOne dla motoryzacji znaleźć można na stronie internetowej spółki.

PolyOne