Statki w barwach Grupy Azoty wypłyną na europejskie morza

Statki w barwach Grupy Azoty wypłyną na europejskie morza
Grupa Azoty podpisała porozumienie ze szczecińskim armatorem, firmą Unibaltic, na mocy którego statki transportujące produkty koncernu chemicznego do europejskich portów zostaną przemalowane w barwy tarnowskiej spółki. Jako pierwszy nowy wygląd otrzyma masowiec Thurkus, a po kilku miesiącach pomalowany zostanie statek Thopaz. Obie jednostki będą transportować nawozy produkowane przez zakłady należące do Grupy Azoty do portów położonych nad Bałtykiem i Morzem Północnym - w Niemczech, Anglii oraz we Francji.

– Grupa Azoty jest dla nas jednym z najważniejszych partnerów od początku naszej działalności – powiedział Arkadiusz Wójcik, prezes i współwłaściciel Unibaltic sp. z o.o. - Umieszczenie logotypu Grupy Azoty na naszych statkach to efekt naszych bliskich biznesowych relacji. Cieszymy się, że nasze statki, które wpływają do portów europejskich, będą sławić Grupę Azoty. Uwiarygodnia nas to jako lojalnego armatora współpracującego z najlepszymi firmami na świecie.

Grupa Azoty szczególną wagę przykłada do transportu morskiego. Wraz z ekspansją zagraniczną spółki, logistyczne znaczenie tej drogi dystrybucji produktów staje się coraz ważniejsze. Chemikalia i nawozy należą do towarów, które w dużych ilościach muszą być transportowane do odbiorców zlokalizowanych w różnych zakątkach świata, a transport morski stanowi doskonałe narzędzie w komunikacji z partnerami handlowymi na całym świecie.


Tworzywa modyfikowane, poliamidy, kopolimery acetalowe oraz kaprolaktam,  półprodukty z tworzyw sztucznych
 

Tworzywa modyfikowane, poliamidy, kopolimery acetalowe oraz kaprolaktam, półprodukty z tworzyw sztucznych, nawozy mineralne, chemikalia

Polska, 33-101 Tarnów, E. Kwiatkowskiego 8