Świadectwa PCE dla uczestników 9. Konferencji "Bezpieczne Opakowanie"

- Cieszę się, że organizacja eventu oraz wręczania Świadectw PCE spotkały się z tak ciepłym przyjęciem branży opakowań - podkreśla Tomasz Mikulski, prezes ML Polyolefins. - Chcieliśmy zwrócić uwagę, że w dobie dzisiejszych wymagań, a także niezbędnej troski o środowisko naturalne, coraz więcej firm zwraca uwagę choćby na ślad węglowy jaki generują produkty z tworzyw sztucznych. W przypadku naszej działalności mówimy nie tylko o odbiorze odpadu i wytworzeniu regranulatu. Mamy nowoczesną wtryskownię, która zajmuje się wytwarzaniem ekoproduktów, dzięki czemu dużą część wyprodukowanego materiału przetwarzamy bezpośrednio u siebie, otrzymując gotowy wyrób dla konsumenta. Eliminuje to konieczność choćby transportu regranulatu do fabryki oddalonej nierzadko o kilkaset lub więcej kilometrów - podsumowuje całą ideę minimalizacji negatywnego wpływu na środowisko prezes Mikulski.

Nagrodzone firmy - Drukpol, Grafix, Mondi, Yanko - są liderami rynku opakowań z tworzyw sztucznych w Polsce. Z pewnością cieszy fakt, że poza międzynarodową korporacją Mondi, prestiżowym wyróżnieniem uhonorowano również polskie przedsiębiorstwa, co dobrze świadczy o świadomości krajowych producentów. Portal Plastech, wspólnie z firmą ML Polyolefins oraz czasopismem Opakowania będzie kontynuować wyróżnianie liderów gospodarki o obiegu zamkniętym, którzy w szczególny sposób dbają o generowany przez siebie odpad. - Wierzymy, że dobre praktyki należy promować, a tym samym zachęcać do ich stosowania także w innych przedsiębiorstwach - podkreśla Jacek Leszczyński.

bezpieczne-opakowanie

Jak podkreślali przedstawiciele wyróżnionych firm oraz pozostali uczestnicy konferencji, wyróżnienie z pewnością będzie dodatkowym atutem w rozmowach z ich klientami. Obecnie wiele firm zwraca szczególną uwagę na to jak firmy dbają o środowisko naturalne. Oprócz certyfikacji ISO, certyfikatów ISO, czy np. działań CSR, to właśnie kwestie ekologii stanowią dziś czasami ten drobny element, który na konkurencyjnym rynku pozwoli ostatecznie przekonać klienta do współpracy. Wiele korporacji, właściwie z każdej branży, postawiło sobie dbałość o zrównoważony rozwój za punkt honoru i wizerunkowe hasło przewodnie.

W kolejce czekają kolejne firmy, które dostosowują obieg odpadów do zasad opakowaniowej gospodarki o obiegu zamkniętym. - Naturalnie zawsze podpowiadamy zainteresowanym firmom w jaki sposób można przemodelować sposób segregacji i obiegu odpadów u producentów opakowań - mówi Krzysztof Nowosielski. - Bardzo często współpracę rozpoczynamy od audytu, gdzie weryfikujemy problemy naszych partnerów. Czy właściwie sortują odpady? Czy niewłaściwie zaprojektowany system obiegu odpadów w fabryce nie przeszkadza w podstawowej działalności firmy, czyli w produkcji opakowań? A może jeszcze inne czynniki mają wpływ na zwiększone koszty z tytułu niewłaściwej selekcji i zbyt dużej ilości odpadów w firmie? Taka usługa consultingowa nic nie kosztuje, jest naturalnym elementem naszej pracy. Zresztą jako lider rynku czujemy, że musimy prowadzić działania edukacyjne i zmieniać branżę na lepsze. Wystarczy kontakt z naszym biurem, a z pewnością znajdziemy czas, aby porozmawiać telefonicznie lub odwiedzić osoby zainteresowane pomocą - podpowiada.

Portal Plastech.pl gratuluje wyróżnionym i z niecierpliwością wyczekuje okazji do wyróżnienia kolejnych liderów opakowaniowej gospodarki o obiegu zamkniętym.

ml-polyolefins-nowe-zycie-odpadow-ekoprodukty

AD

Regranulat PP, PE, Compounding, Odpady poprodukcyjne
 

Regranulat PP, PE, Compounding, Odpady poprodukcyjne, kratka trawnikowa

Polska, 82-310 Elbląg, Berylowa 7, Gronowo Górne