Światowa branża chemiczna stawia na polskie usługi

Światowa branża chemiczna stawia na polskie usługi
Nowe inwestycje firm z branży chemicznej i tworzywowej w naszym kraju oznaczają nie tylko wzrost zatrudnienia pracowników produkcji i inżynierów. Dobrym tego przykładem jest decyzja amerykańskiej firmy Propex Global Company oraz fińskiej Kemiry o zlokalizowaniu w naszym kraju centrów usług. Pierwsza z nich zatrudni w Poznaniu 50 osób, natomiast druga planuje przyjąć do pracy w Gdańsku aż 250 osób.

Na zatrudnienie w spółce Propex Global Company mogą liczyć między innymi specjaliści w zakresie księgowości, HR, obsługi klienta i zarządzania łańcuchem dostaw. Specjalizująca się w produkcji elementów z tworzyw sztucznych firma chce uczynić Poznań centrum koordynującym działalność firmy w całej Europie. Poznańskie Biuro Obsługi Inwestorów podkreśla, że stolica Wielkopolski nie została wybrana na siedzibę centrum operacyjnego przypadkowo - duży wpływ na taką lokalizację miała jakość kadr dostępnych w mieście.

Centrum usług Kemiry - firmy oferującej rozwiązania dla klientów z branży papierniczej, przetwórstwa ropy naftowej oraz uzdatniania wody - ma wspierać rozwój spółki w całym regionie EMEA. Gdański oddział firmy będzie zatrudniać osoby odpowiedzialne za obsługę klienta, zamówienia, księgowość, finanse oraz IT. Już teraz w Gdańsku zatrudnionych jest ok. 30 osób, które zajmują się rekrutacją i przenoszeniem procesów z Finlandii do Trójmiasta. Trwa także rekrutacja kolejnych pracowników - w sumie ma tu zostać zatrudnionych ok. 250 osób. Jak podkreślają przedstawiciele firmy, inwestycja ma przynieść konkretne korzyści finansowe - reorganizacja pozwoli na uzyskanie oszczędności w wysokości 10 mln euro rocznie.