Święto Pracowników w ZAT S.A.

Należy zrobić wszystko, by pomóc Azotom w ich rozwoju i zapewnić ludziom miejsca pracy - zgodnie na spotkaniu mówili parlamentarzyści tarnowscy. Poseł Krzysztof Janik z SLD przypomniał długą historię prywatyzacji ZAT S.A., niezrealizowanych rządowych koncepcji i chybionych inwestorów. Dziś jest ZAT S.A. to Firma zrestrukturyzowana, gotowa do przekształceń. Przygotowano projekt, który łączy elementy społeczne (zachowanie aktywności gospodarczej i miejsc pracy) z ekonomiczną efektywnością i perspektywami. Nie popełniając błędów z przeszłości dziś powinniśmy do skutecznych przekształceń Tarnowa doprowadzić - mówił poseł Janik. Zdaniem posła Aleksandra Grada z PO, jeżeli jest szansa na prywatyzację i to z perspektywą rozwoju Firmy– to dyskusje są zbędne, trzeba w tym kierunku działać, ale tu potrzebne są dobre decyzje rządu. Nie traćmy kolejnych koncepcji i gotowego projektu przygotowanego przez Zarząd tarnowskich Azotów. Dziś potrzebne są decyzje - do MSP i jego zaplecza apelował poseł Grad. O realność projektu i wiarygodność partnera tj. Anwil S.A. pytali posłowie: B.Marianowska z PiS i M.Grabowski z LPR. Poseł M.Curyło z Samoobrony stwierdził: Cel jest zbożny i słuszny, trzeba działać i interpelować. Jestem za.

W ocenie władz wojewódzkich przeprowadzenie prywatyzacji ZAT S.A. i to szybkie jest priorytetem dla regionu. Powinniśmy wszyscy tu obecni "dobijać się" w MSP o sprawne zakończenie tego procesu, dla dobra pracowników, miasta i regionu – mówił wojewoda Ryszard Półtorak. Wojewoda wyraził równocześnie uznanie dla rezultatów działań podejmowanych przez zarząd i załogę tarnowskich Azotów.

Hołd budowniczym Azotów. Poznajemy Zakłady... Cykl imprez rekreacyjno-sportowych.

Sobota do godzin południowych upłynęła pod znakiem wycieczek po Zakładach Azotowych oraz pikniku sportowo-rekreacyjnego, który odbył się na stadionie Unii-Tarnów. W wycieczkach wzięło udział prawie 500 osób, w tym 300 dzieci pracowników. Dla najmłodszych przygotowano 7 tras po Azotach. Wcześniej, bo 30 września Zakłady odwiedziła młodzież tarnowskich szkół średnich (VII Liceum Profilowanego i Technikum Budowlanego w Tarnowie, która zwiedziła m.in. EC II, instalację stokażu amoniaku, Jednostkę Ratownictwa Chemicznego sp. z o.o.). Specjalnymi gośćmi była grupa przedszkolaków z Przedszkola Nr 33.

W sobotnie popołudnie odbyło się uroczyste złożenie kwiatów pod tablicami pamiątkowymi (tablice: upamiętniające budowę fabryki, poświęcone pomordowanym przez Niemców pracownikom), a następnie msza święta w intencji byłych i obecnych pracowników, odprawiona w mościckim kościele.

Imprezy towarzyszące.

Tegoroczne Święto Pracowników ZAT S.A. to także imprezy towarzyszące. W niedzielę, 3 października odbyły się zawody żużlowe o Puchar Prezesa ZAT S.A., połączone z finałami Drużynowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski. 16 października, dla pracowników ZAT S.A. zagra Budka Suflera. Ponadto, w budynku Dyrekcji Głównej do końca października czynna jest wystawa pt. "Cenimy to miejsce".

Czytaj więcej: Ludzie i firmy 363

Tworzywa modyfikowane, poliamidy, kopolimery acetalowe oraz kaprolaktam,  półprodukty z tworzyw sztucznych
 

Tworzywa modyfikowane, poliamidy, kopolimery acetalowe oraz kaprolaktam, półprodukty z tworzyw sztucznych, nawozy mineralne, chemikalia

Polska, 33-101 Tarnów, E. Kwiatkowskiego 8