Synthos przejmuje dział dyspersji i klejów Boryszewa

Synthos przejmuje dział dyspersji…
Spółka Synthos przejęła jednostkę produkcyjną Dyspersji i Klejów Boryszew ERG SA w Sochaczewie. Jak poinformowano w komunikacie wydanym przez oświęcimską firmę, ma to być "kolejny krok spółki w budowaniu pozycji wiodącego dostawcy produktów chemicznych i lidera rynku oferującego wysokiej jakości rozwiązania w segmencie dyspersji i klejów". Nie są znane szczegóły finansowe transakcji.

Synthos zamierza w maksymalny sposób wykorzystać potencjał produkcyjny zakładu w Sochaczewie, a w dalszej perspektywie - rozwijać tę jednostkę. Nowy właściciel chce także wykorzystać wiedzę ekspercką i rynkową obecnych pracowników działu Dyspersji i Klejów Boryszew ERG.

Historia produkcji klejów w Sochaczewie sięga 1959 roku, kiedy rozpoczęto tam wytwarzanie kleju POW/FDB, w skład którego wchodził polioctan i ftalan dwubutylu. W latach 60. rozpoczęto produkcję trzech odmian klejów, które były bezpośrednimi poprzednikami opracowanego w roku 1973 kleju CR. W 1993 roku Boryszew, jako druga firma w Polsce, uruchomił produkcję polioctanu winylu - głównego składnika produkowanych wcześniej klejów - pod nazwą handlową Borwinyl. W 2005 roku uruchomiono dodatkową linię o mocy produkcyjnej kolejnych 5 tys. ton rocznie, a przy rozbudowie tego oddziału uległa też modernizacji stara linia produkcyjna. Unowocześniono również proces produkcji, przygotowując go jednoczenie do wprowadzania nowych odmian dyspersji na rynek.

Czytaj więcej: Przejęcia 213 Chemikalia 212