System powłok plazmowych ACTIS dla linii Sidel Matrix Combi

- Pod względem ogólnych trendów na rynku zauważalne są tendencje w kierunku szerszego stosowania rozwiązań barierowych odpowiadających nowym rynkom i nowym sposobom konsumpcji napojów - mówi Paweł Warszawski, dyrektor handlowy Sidel na regiony Niemiec, Austrii i Szwajcarii, Europy Środkowo-Wschodniej oraz Rosji i Wspólnoty Niepodległych Państw. - W krajach rozwiniętych szczególnie ważna jest ochrona napoju, a co za tym idzie - także marki. Ponadto rozwiązania barierowe PET są stosowane w produktach dostarczanych na potrzeby festiwali muzycznych, wydarzeń sportowych czy innych imprez na świeżym powietrzu. Tam, gdzie tłumy ludzi bawią się i spożywają napoje, pojemniki szklane lub z innych materiałów są postrzegane jako zagrożenie. Butelki PET są preferowanym formatem opakowań, ponieważ są odporne na zniszczenie, a w przypadku zgniecenia nie zostawiają niebezpiecznych fragmentów ani ostrych krawędzi. Z kolei w krajach rozwijających się tanie butelki oferujące wydłużony okres przechowywania pozwalają producentom docierać do nowych konsumentów i pokonywać trudności dystrybucyjne w postaci niekorzystnych warunków oraz oddalonych lokalizacji. Do dziś na całym świecie - od Europy po Ameryki i Azję - do użytku weszło 28 systemów ACTIS, które przyczyniły się do wyprodukowania 5 mld butelek we wszystkich głównych kategoriach napojów wymagających ochrony barierowej, w tym piwa, herbaty i kawy oraz bezalkoholowych napojów gazowanych, które cieszą się szczególnym wzrostem popytu.

- Dzięki zintegrowaniu technologii ACTIS z platformą Sidel Matrix już teraz odnotowujemy rosnące zainteresowanie ofertą łączącą kompleksowy i sprawdzony system o dużym potencjale rozbudowy, jakim jest Sidel Matrix, z rozwiązaniem zapewniającym znaczne możliwości w dziedzinie wydłużania okresu przechowywania i zmniejszania masy butelki - podsumowuje Damien Fournier.

Pozostając przy tematyce bezalkoholowych napojów gazowanych, firma Sidel wykorzystała targi Brau Beviale do omówienia swoich najnowszych osiągnięć w dziedzinie rozwiązań dla kompletnych linii rozlewu BNG. Różnorodność, elastyczność i efektywność kosztowa są niezwykle istotne dla osiągnięcia sukcesu w tym sektorze rynku. Za sprawą Sidel Matrix firma Sidel wyznacza nowe standardy w dziedzinie sprawności pojedynczego systemu, zapewniając większy potencjał w czterech kluczowych obszarach: elastyczności, bezpieczeństwa produktu, wydajności produkcyjnej i mniejszego zużycia surowców.

Oprócz prezentowania innowacji w zakresie urządzeń i technologii firma przekonywała odwiedzających do zalet Sidel Services - kompletnego portfolio usług pomagających producentom zwiększać wartość produkcji napojów, obniżać zużycie energii i optymalizować wydajność oraz zrównoważony charakter produkcji.

Sidel


Czytaj więcej: Maszyny pakujące 46