Systemy igus z wyróżnieniem

Systemy igus z wyróżnieniem…
Podczas targów Automaticon 2015, które odbywały się w dn. 17-20 marca w hali Expo XXI w Warszawie, odbyła się gala wręczenia dyplomów zwycięzcom konkursu Produkt Roku 2014. Wyróżnienia dla najlepszych produktów roku 2014 przyznano w szesnastu kategoriach. Jednym z laureatów była firma igus, producent prowadników przewodów oraz łożysk ślizgowych wykonanych z tworzyw sztucznych.

Podczas warszawskich targów igus otrzymał wyróżnienie w kategorii "Urządzenia mechaniczne" za produkt robolink, wieloosiowy przegub do zastosowań w robotyce i lekkiej automatyce. Jego elastyczna i lekka konstrukcja, niewielka masa i możliwość centralnego napędu stanowią nowość w dziedzinie robotyki niskokosztowej.

Z kolei w kategorii "Urządzenia do transportu" wyróżniony został system e-rover firmy igus, który umożliwia automatyczne podłączenie zasilania do suwnicy bramowej. Ramię teleskopowe łączy suwnicę RTG z systemem prowadnikowym znajdującym się w rynnie prowadzącej. Dzięki temu system zapewnia gwarancję niezawodnej transmisji danych, zasilania, światłowodów oraz przewodów standardowych.

igusProducent prowadników przewodów oraz łożysk
 

Producent prowadników przewodów oraz łożysk ślizgowych wykonanych z tworzyw sztucznych

Polska