Targi Ceplast w Budapeszcie

Targi Ceplast w Budapeszcie
W Budapeszcie kończą się targi Ceplast. To impreza będąca inicjatywą Targów Kielce i mająca umożliwić im międzynarodową ekspansję.

Na pomysł organizowania w Budapeszcie targów tworzyw sztucznych wpadły dwa podmioty. Pierwszym jest ECEBD (Eastern and Central European Business Development Ltd.), czyli organizacja, która przyczynia się do rozwoju przemysłu przetwórczego, skupiając się zarówno na aspektach ekonomicznych, jak i najnowszych technologii. Drugim to właśnie Targi Kielce, organizujące w Polsce od 15 lat Plastpol. Teraz kielecka spółka postanowiła wykorzystać swe doświadczenie także w kraju naszych bratanków.

Pierwsza edycja, trwająca od 22 do 24 listopada, do imponujących jednak nie należy. Zgromadziła ponad 70 firm z 10 państw, co jak na imprezę o charakterze międzynarodowym nie jest wielkim wynikiem, choć z pewnością stanowi podstawę dla dalszego rozwoju. Na targach nie zabrakło jednak węgierskiego lidera przemysłu poliolefinowego, czyli koncernu TVK, co z pewnością podnosi rangę wystawy. Pojawiło się także sześć firm z Polski, liczących na zadomowienie się na nadbalatońskim rynku. Mowa tu o m.in. takich spółkach jak Bagsik, Granulat, Rosa, Wartacz.

Od 2004 r. Targi Kielce obecne są już także na Ukrainie, gdzie organizują targi PlastUkraina. Siedem lat temu w premierowej odsłonie tego wydarzenia wzięło udział 113 firm z 12 państw.

Czytaj więcej: Targi 809

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji
 

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji, seminariów, sympozjów

Polska